Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Zostało usunięte i umieszczone w misce. Tak wygląda bijące serce

Ze względu na dwie poważne choroby serca, Henry Dolan przeszedł przeszczep serca zaledwie pięć miesięcy po urodzeniu. Pomimo tego, że podczas operacji chore serce zostało umieszczone w misce, w dalszym ciągu biło. Doszło do tego, ponieważ komórki nerwowe w sercu nie są kontrolowane przez mózg.

Zobacz film: "Youtube"

Henry urodził się 12 tygodni przed planowanym porodem. Ważył zaledwie 2,38 kg i mierzył 37,5 cm. Miał wrodzoną wadę trzonu tętniczego serca oraz zarośniętą zastawkę dwudzielną. Na przeszczep czekał 16 dni.

Henry został poddany przeszczepowi serca
Henry został poddany przeszczepowi serca (dailymail.co.uk)

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza