Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Zazdrość u mężczyzn

Oto kilka sposobów jak poradzić sobie z męską zazdrością, która pojawiła się w waszym związku.

Zobacz film

Przeżywasz zazdrość, kiedy Twoją partnerką interesują się inni mężczyźni. Oglądają się za nią na ulicy lub zaczepiają ją w klubach. Nie zapominaj jednak, że jeśli Ty sądzisz, że Twoja kobieta jest atrakcyjna, z pewnością uważają też tak inni ludzie. A więc ich zachowanie potwierdza tylko, jej urodę i kobiecość. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się swojemu uczuciu zazdrości zanim przerodzi się ona w coś większego, i zacznie działać na was destrukcyjnie. Należy więc porozmawiać ze swoją partnerką o tym, jak się czujesz, i jakie myśli przychodzą Ci do głowy, a ona z kolei powinna być w stanie zapewnić Cię o tym, że nie jest zainteresowana podrywaniem innym mężczyzn.

Przyjaźń z eks
Przyjaźń z eks

Przyjaźń damsko-męska jest często uznawana za mit i niewiele osób wierzy w to, że taka relacja może

zobacz galerię

A co jeśli jesteś osobą, która nie lubi się otwierać i nie chce rozmawiać o tym, co naprawdę przeżywa? Wtedy prawdopodobne są dwie opcje. Możliwe, że w waszym związku pojawią się coraz poważniejsze trudności i ciężko wam będzie ze sobą wytrzymać. Niewyjaśnione, przemilczane sprawy powodują, że uczucia takie jak zazdrość, złość i pretensja nasilają się, a w konsekwencji związek, jest coraz mniej satysfakcjonujący dla obojga. Może to być nawet powodem rozstania.

Duch partnerów z przeszłości może wywoływać przerażające myśli. Możesz myśleć, że ona nigdy nie zapomni o cudownych chwilach spędzonych z nim, nie zapomni najlepszego seksu lub wspólnych wakacji. Jednak to, o czym Ty powinieneś pamiętać to fakt, że jej poprzedni związek rozpadł się z jakiegoś powodu. Podobnie z Tobą,Twoja partnerka jest zapewne z jakiegoś powodu. Takie myślenie sprawia, że możesz poczuć lepiej. I znowu komunikacja jest kluczem, który otwiera drzwi do porozumienia i poradzenia sobie z destrukcyjnymi wyobrażeniami. Bardzo ważne jest, aby poinformować swoją partnerkę o tym, jak się czujesz i dać jej szansę, aby ona powiedziała Ci, dlaczego zdecydowała się być z Tobą. Prawdopodobnie jej kolega widuje się z Twoją partnerką tak samo często jak Ty, a dodatkowo ona zapewne flirtuje z nim za każdym razem. Czy to oznacza, że ma z nim romans? Albo że planuje Cię zostawić? Odpowiedź oczywiście brzmi NIE. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że każda sytuacja, która w Twoim myślach stanowi zagrożenie, będzie za każdym razem wywoływała niepokój i ciągłe podejrzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest więc rozmowa z partnerką i wyjaśnienie jej, w jaki sposób jej zachowanie wpływa na Twoje samopoczucie. Może się okazać, że ona jest zupełnie nieświadoma tego, co czujesz i jak duże zagrożenie dostrzegasz w jej postępowaniu.

Ona zachowała się nie w porządku w stosunku do Ciebie, ale Ty kochasz ją zbyt mocno i nie pozwolisz jej odejść. Jednak zadajesz sobie pytanie jak jej zaufać ponownie? Okazuje się, że to co najbardziej denerwuje ludzi, którzy zostali oszukani jest poczucie, że nie są już numerem jeden. Osoby te czują się zranione, nie tylko dlatego, że zostały oszukane, ale także dlatego, że w ich odczuciach zostali zdradzeni, a jednocześnie zaufanie zniknęło. Zatem teraz bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujesz zapewnień ze strony swojej partnerki, że jesteś jedyną osobą, z którą ona chce być. Zatem nie obawiaj się i nie wstydź prosić ją o takie rozmowy. Ponadto dyskusja o tym, co oboje myślicie o waszym obecnym związku, pozwala świadomie zadecydować, czy wyobrażacie sobie wspólną przyszłość i czy to co was łączy jest warte ocalenia.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

 Anna Białous
Następny artykuł: Oznaki świadczące o problemach w związku
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza