Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Zapobieganie chorobie wieńcowej (WIDEO)

Zobacz film: "Zapobieganie chorobie wieńcowej"

Choroba wieńcowa to inaczej choroba niedokrwienna serca. Choroba ma bardzo długą historię. Jest ona związana z bólem, który często jest określany mianem dusznicy bolesnej. Wynika on z braku równowagi między zapotrzebowaniem na tlen a jego ilością, jaką organizm dostarcza. Najczęściej na chorobę wieńcową chorują osoby wieku powyżej 45 lat. Warto również podkreślić, że mężczyźni chorują dużo częściej niż kobiety. Zobacz, jak zapobiegać chorobie wieńcowej.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza