Trwa ładowanie...

Zanieczyszczona kokaina

W Stanach Zjednoczonych wykryto, że do kokainy producenci narkotyków dodają lek weterynaryjny, co u osób stosujących narkotyki wywołuje toksyczną nekrolizę naskórka.

Zobacz film: "Coraz więcej Polaków cierpi na depresję"

spis treści

1. Lek weterynaryjny w kokainie

Farmaceutyk dodawany do kokainy stosowany jest u zwierząt w celu zwalczania zakażeń nicieniami żołądkowo-jelitowymi i płucnymi. Podaje się go bydłu, owcom i kozom. Szacuje się, że lek ten może się znajdować nawet w 70% kokainy. Tańsza kokaina to aż w 90% wypełniacz. Dotychczas była to soda, ale kartele narkotykowe z Ameryki Południowej zastąpiły ją lekiem weterynaryjnym. Środek ten najprawdopodobniej ma działanie zbliżone do narkotyku, przez co efekt jaki daje kokaina zostaje spotęgowany. Dzięki temu w jednej działce można część drogiego narkotyku zastąpić tanim lekiem.

2. Skutki stosowania zanieczyszczonych narkotyków

W Los Angeles i Nowym Jorku do szpitali przyjęto sześciu pacjentów, u których po wciągnięciu narkotyku nosem lub wypaleniu kraku pojawiły się zmiany skórne i martwica. Były to przede wszystkim czerwone, łuszczące się pęcherze na uszach i innych częściach ciała. Toksyczna nekroliza naskórka ma miejsce już po 1-2 dniach od zastosowania narkotyku. Nawet po ustąpieniu zmian skórnych pozostają blizny. Ponadto istnieje podejrzenie, że lek weterynaryjny może negatywnie wpływać na układ immunologiczny i szpik kostny narkomana. O tym, że narkotyki są niebezpieczne nie trzeba nikogo przekonywać, jednak teraz zagrożenie wynikające z zażywania narkotyków zwiększa ryzyko związane ze szkodliwym działaniem substancji stosowanych jako wypełniacze. Problem ten dotyczy również naszego kraju, gdyż narkotyki dostępne w Europie w dużej mierze sprowadzane są z Ameryki.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza