Trwa ładowanie...

Zadbaj o swoje serce. Za darmo, bez skierowania, od ręki

Informacja prasowa

W niedzielę 31 lipca startuje 61. edycja ogólnopolskiego projektu pod hasłem „Zadbaj o swoje serce”. Przez pięć kolejnych niedziel mobilne miasteczko medyczne odwiedzi  centra handlowe w Toruniu, Osielsku, Grudziądzu, Kaliszu i Bydgoszczy. Wszystkie pełnoletnie osoby, które w tym czasie odwiedzą miasteczko medyczne, będą mogły skorzystać z szeregu bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji z zakresu kardiologii, dietetyki oraz aktywności fizycznej.

"Zadbaj o swoje serce"
"Zadbaj o swoje serce"
  • Zadbaj o swoje serce od 10 lat gości w Centrach Handlowych na terenie całego kraju. Rokrocznie odwiedzamy 35 lokalizacji, co od początku trwania projektu pozwoliło nam  przebadać ponad 40 000 serc!  Akcja ma na celu ułatwienie społeczeństwu dostępu do specjalistów z zakresu kardiologii, dietetyki oraz trenerów sportowych, a także wykonanie szeregu podstawowych badań profilaktycznych. Wszystko w trosce o najważniejszy organ ludzkiego ciała – serce – opowiada Kamila Krzak, Menager Projektu z Telemedycyny Polskiej S.A.

Dokładnie na półmetku wakacji, bo w ostatnią niedzielę lipca rozpocznie się 61. regionalna edycja projektu. Kolejne przystanki „zadbajowej” podróży po Polsce to:

  • 31/07/2016 – Atrium Copertnicus  w Toruniu
  • 07/08/2016 – Galeria Osielsko w Osielsku k. Bydgoszczy
  • 14/08/2016 – Galeria Grudziądzka w Grudziądzu
  • 21/08/2016 – Galeria Amber w Kaliszu
  • 28/08/2016 – Focus Mall w Bydgoszczy

Osoby odwiedzające miasteczko medyczne, zlokalizowane w pasażu centrum handlowego, będą mogły nie tylko bezpłatnie, ale przede wszystkim „od ręki” skorzystać ze wszystkich aktywności, jakie przygotowali dla uczestników organizator oraz partnerzy projektu „Zadbaj o swoje serce”.

W gabinecie EKG będzie można wykonać pełne, dwunastoodprowadzeniowe  badanie, którego zapis będzie analizowany w dwóch niezależnych gabinetach lekarskich. W ramach stanowiska Badań i Pomiarów zostanie sprawdzony poziom cholesterolu, glukozy, wysokość ciśnienia tętniczego oraz obliczony wskaźnik BMI.

W strefie dietetycznej specjaliści przeprowadzą analizę składu ciała oraz podpowiedzą, jaka dieta będzie odpowiednia dla naszego serca. A to nie koniec atrakcji. W Strefie Aktywnego Serca wykwalifikowany trener doradzi, jak rozpocząć przygodę ze sportem oraz jak dobrać rodzaj aktywności do naszego wieku oraz indywidualnych predyspozycji.

Głównym Partnerem akcji „Zadbaj o swoje serce” jest firma VP Valeant Sp. z o.o., Sp. j. odpowiedzialna za promocję leku Cardiopirin. Organizatorem projektu jest Telemedycyna Polska S.A. W zakresie konsultacji dietetycznych projekt wspiera Naturhouse, lider światowy w zakresie reedukacji żywieniowej, a o dobrą formę uczestników projektu dba Technogym – producent profesjonalnego sprzętu sportowego. 

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza