Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Zabawy erotyczne dla par

Zabawy erotyczne pobudzają zmysły i sprawiają, że gra wstępna nabiera pikanterii. Erotyczne gadżety polecane są wszystkim parom, bez względu na staż związku. Rozbudzają fantazję, ukierunkowują na wzajemne potrzeby, pozwalają lepiej się poznać, a co najważniejsze - urozmaicają życie seksualne. Nawet osoby będące w długoletnich związkach przestają się bać popadnięcia w rutynę. Zabawy erotyczne skutecznie odsuwają myśl o zdradzie. Jak ożywić grę wstępną?

Zobacz film: "Jak rozbudzić pożądanie partnera i przełamać rutynę?"

Zabawy erotyczne są etapem rozwijania się wrażliwości seksualnej i kiedy są akceptowane przez partnera, dają wiele przyjemności w związku. Pamiętać trzeba o potrzebach partnera nie tylko w grze wstępnej, lecz także w czasie trwania stosunku. Zabawy pobudzają zmysły i rozbudzają potrzeby, pozwalając na rozbudzenie pragnień lub urozmaicenie naszych potrzeb w seksie bez względu na staż w związku. Zabezpieczają przed rutyną, ale ich nadużywanie może spowodować odwrotny skutek.

1. Gra wstępna

Wszystkie pary powinny uświadomić sobie, że nigdy nie jest się zbyt starym, aby czuć się młodo duchem i być w udanym związku. Zabawy erotyczne są bardzo ciekawe i stopniują poziom napięcia erotycznego, jednak stosunek płciowy po nich nie powinien być czymś priorytetowym. Celem tych zabaw jest oderwanie się od codzienności i podarowanie sobie nawzajem wspólnych przeżyć i wyznań.

Długi związek
Długi związek

Rutyna w związku jest zjawiskiem normalnym i dotyczy par, które są ze sobą kilka lat. Partnerzy zaabsorbowani

zobacz galerię

Istotne jest, aby otworzyć się na drugą osobę i starać się poznać jej pragnienia. W stałych związkach warto dobrze rozumieć się na wszystkich poziomach - także erotycznym. To bardzo scala związek.

Gry erotyczne dla par:

  • Karty z propozycjami miłosnych zabaw – pobudzają zmysły i ożywiają.
  • Gra planszowo-karciana o zabarwieniu erotycznym – zabawy z użyciem czekolady do ciała, 54 karty z opisami zadań do wykonania, gra polecana jest parom w każdym wieku.
  • Gra planszowa – wprowadza w erotyczny nastrój, pomaga w prosty sposób przekazać partnerowi nasze pragnienia oraz dowiedzieć się o jego oczekiwaniach, gra polecana nieśmiałym parom, pomaga pozbyć się pewnych zahamowań.

2. Ciekawe zabawy erotyczne

Oto zabawy erotyczne, które są skutecznym sposobem na tzw. nudę w łóżku:

  • Ciepło-zimno – zabawa polega na tym, że jedna osoba jest szukającym, to na niej skupia się główny ciężar zabawy. Osoba chowająca przygotowuje i ukrywa 3-5 karteczek z poleceniami erotycznymi. Warto zadbać o to, aby polecenia wiązały się z miejscem, gdzie została schowana karteczka, np. jeśli jest to kuchnia, zadanie może dotyczyć nakarmienia czymś słodkim, jeśli łazienka, posmarowanie jakiejś części ciała balsamem czy olejkiem, a w sypialni - zabawa w łóżku. Realizacja życzeń nie powinna trwać zbyt długo, najwyżej 10-15 minut.
  • Myśliwy i ofiara – na początku trzeba przydzielić rolę myśliwego i ofiary. Myśliwy w trakcie zabawy musi złapać ofiarę, ofiara musi unikać myśliwego i zabrać mu dwa z trzech fantów (mogą być nimi niezbyt duże przedmioty). Na początku zabawy myśliwy i ofiara powinni mieć na sobie taką samą ilość odzieży. Jeśli myśliwy schwyta ofiarę, zanim ona zabierze jego fanty, ofiara powinna zdjąć z siebie jedną część ubrania, w sytuacji odwrotnej - myśliwy zdejmuje sztukę odzieży. Po każdej rundzie myśliwy i ofiara zamieniają się rolami. Zabawa kończy się, gdy jedna osoba zostaje całkiem naga - przez cały dzień może być erotycznym niewolnikiem drugiej osoby.

Do zabaw erotycznych należy także smarowanie miodem lub czymś słodkim tych miejsc na ciele, które są szczególnie wrażliwe na dotyk. Pewnym urozmaiceniem mogą być gadżety erotyczne, jak kajdanki. Grę wstępną można rozpocząć od zabawy, która polega na odgrywaniu erotycznych ról uległości i dominacji. Zabawy erotyczne uczą pełnego i świadomego odbierania bodźców, uwrażliwiają zmysły i poprawiają świadomość własnego ciała.

Nie masz pomysłów na urozmaicenie życia intymnego? Zaczerpnij pomysły z forum: Gry erotyczne dla par i Gadżety erotyczne

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza