Trwa ładowanie...

Ząb wyrósł mu w nosie. To bardzo rzadki przypadek (WIDEO)

Zobacz film: "Ząb wyrósł mu w nosie. To bardzo rzadki przypadek"

Natura czasem robi błędy. Chociaż ludzki organizm jest genialnym mechanizmem, bywa, że wskutek wad wrodzonych nie funkcjonuje prawidłowo.

Zdarzają się problemy już na etapie życia płodowego. Powikłania częściej dotyczą ciąż mnogich.

W przypadku bliźniąt może dojść do niepełnego podziału zarodka. Wówczas mamy do czynienia z bliźniętami syjamskimi. W zależności od stopnia zrośnięcia, dzieci niekiedy można rozdzielić.

Zdarzają się jednak sytuacje, że bliźnięta są skazane na wspólne życie w jednym ciele już do końca życia.

Niekiedy jeden z bliźniaków jest silniejszy i wchłania słabszy płód. Wówczas mamy do czynienia ze zjawiskiem zwanym fetus in fetu.

Im później dochodzi do absorpcji płodu przez brata lub siostrę, tym bardziej niekorzystnie może się to skończyć.

Wewnątrz ciała rodzeństwa, które przeżyło, znajdują się wówczas dodatkowe narządy lub inne szczątkowe pozostałości siostry lub brata.

Może to prowadzić do nieprawidłowej pracy organizmu. Może także skutkować obecnością na zewnątrz np. dodatkowych kończyn.

Zdarza się również, że z powodu różnych okoliczności, w obrębie jednego organizmu, dochodzi do przeniesienia komórek w niewłaściwe miejsca. Może to skutkować zaskakującymi objawami i rozwojem tzw. potworniaków.

Zobacz nasze WIDEO i poznaj niezwykłego mężczyznę z nietypowym zębem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza