Trwa ładowanie...

Wziął ślub, kilka godzin później zmarł. Młody żołnierz przegrał z rakiem

Tristin Laue 27 kwietnia poślubił swoją ukochaną Tiannę. Uroczystość miała szczególny charakter. Dla walczącego z rakiem wątroby pana młodego to były ostatnie chwile życia.

spis treści

1. Pan młody umarł na raka wątroby

Tristin Laue z Iowa od 2016 roku służył w amerykańskiej armii. W kwietniu 2018 r. musiał opuścić szeregi wojska z powodów zdrowotnych. U mężczyzny wykryto rzadką postać raka wątroby.

Zobacz film: "Metody określania statusu receptorów HER2"

Mimo walki z chorobą, stan mężczyzny się pogarszał. Mając tego świadomość, chciał spełnić jedno ze swoich marzeń. Oświadczył się ukochanej Tiannie Hagrafen.

Para zawarła ślub na kilka godzin przed śmiercią pana młodego
Para zawarła ślub na kilka godzin przed śmiercią pana młodego (facebook)

Tydzień po zaręczynach odbyła się uroczystość zaślubin. Stan pana młodego nie pozwalał odkładać tego wydarzenia na później.

27 kwietnia w rodzinnym ogrodzie para powiedziała sobie sakramentalne "tak". Pięć godzin później pan młody zmarł.

2. Rak wątroby - remisja i nawrót

Tiannie Hagrafen wiedziała, że jej narzeczony choruje. Para poznała się, gdy był już po serii leczenia immunoterapią. Jednak choroba nie dawała za wygraną. Pojawiały się dalsze komplikacje.

20 kwietnia Tristin Laue dowiedział się, że ma przed sobą maksymalnie dwa tygodnie życia.

Rodziny młodych małżonków błyskawicznie zorganizowały uroczystość weselną. Parze młodej towarzyszyło 60 gości.

Panna młoda podkreśliła, że jest szczęśliwa, że poślubia miłość swojego życia. Przyznała, że wiele osób nie ma szans przeżyć prawdziwej miłości nawet przez długie życie. Ona i jej ukochany otrzymali taki dar od losu.

3. Rak wątroby - objawy i rokowanie

Wątrobowokomórkowe zmiany nowotworowe, które dotknęły młodego pacjenta zostały zdiagnozowane, gdy wrócił z jednego z obozów treningowych.

Choroba często atakuje zdrowych młodych ludzi ok. 25 roku życia. Często pierwsze objawy dają o sobie znać, gdy na skuteczne leczenie jest już za późno.

6 objawów, które wskazują na choroby wątroby
6 objawów, które wskazują na choroby wątroby [7 zdjęć]

Wątroba to narząd miąższowy, który u człowieka znajduje się pod przeponą. Przypisuje się jej wiele funkcji

zobacz galerię

Pacjentom często towarzyszą bóle brzucha, nudności i wymioty, brak apetytu i chudnięcie. Jeśli nowotwór zostaje usunięty chirurgicznie z ciała, szanse na przeżycie 5 lat wynoszą statystycznie średnio 60 proc.

Jednak w tym przypadku była to nieoperacyjna zmiana. W takiej sytuacji średnie przeżycie po diagnozie jest możliwe maksymalnie przez 14 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza