Trwa ładowanie...

Wysoki poziom cholesterolu może mieć różne przyczyny. Poznaj je (WIDEO)

Zobacz film: "Przyczyny wysokiego cholesterolu we krwi"

Wysoki poziom cholesterolu LDL może przyczyniać się do rozwoju zmian miażdżycowych w tętnicach. Powoduje też nadciśnienie i problemy z sercem. Warto regularnie badać poziom cholesterolu we krwi.

Podstawową przyczyną podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi jest zła dieta. Spożywanie dużej ilości tłustych, wysoko przetworzonych potraw nie ma żadnych korzyści dla organizmu.

Dieta bogata w nasycone kwasy tłuszczowe negatywnie wpływa na nasze zdrowie i przyczynia się do rozwoju wielu chorób.

Kiedy cholesterol LDL jest obecny we krwi w nadmiarze, może zamykać światło naczyń krwionośnych i powodować kłopoty z układem sercowym.

Na poziom złego cholesterolu wpływa także nadwaga, ściśle związana z nieprawidłową dietą i unikaniem aktywności fizycznej. Jest konsekwencją niewłaściwego stylu życia i może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Brak ruchu może nie tylko przyczynić się do podwyższenia poziomu złego cholesterolu, ale także zaburzyć stężenie tego dobrego - HDL.

Niekorzystny jest więc siedzący tryb życia, ciągły pośpiech i jedzenie produktów złej jakości. Wszystko to w konsekwencji prowadzi do rozwoju groźnych chorób i może nawet doprowadzić do trwałego kalectwa lub śmierci.

Nieprawidłowy poziom cholesterolu przyczynia się przede wszystkim do rozwoju miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu.

Na podwyższenie poziomu cholesterolu ma wpływ także wiek, płeć i choroby w rodzinie. Po 20 roku życia poziom złego cholesterolu zaczyna wzrastać, a po 50 roku życia - spadać. W przypadku kobiet jego stężenie może być niskie aż do menopauzy.

Należy także zwrócić uwagę na problem z podwyższonym cholesterolem u członków rodziny. Jeśli nasi najbliżsi mają kłopoty, nas też mogą czekać problemy z nadmiarem cholesterolu we krwi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza