Trwa ładowanie...

Wymyślili symbol "neutralności'' płciowej. Zobacz, jak wygląda

Osoby, którym trudno zdefiniować swoją płeć, będą miały swój znak na toaletach. Fińska organizacja o nazwie ''Culture for all'' wymyśliła symbol, który pozwoli rozwiązać problem braku identyfikacji z konkretną płcią.

Zobacz film: "Co dla Polaków znaczy słowo 'gender'? [Waszym zdaniem]"

Miejsca użytku publicznego z takim znakiem przeznaczone byłyby dla osób, które mają problem ze zdefiniowaniem swojej płci. Pomysłodawca symbolu, na co dzień promujący środowiska LGBT - Pekka Pippo, powiedział: ''tradycyjny podział na to, co jest męskie i damskie, obecnie jest bezużyteczny. Wiele osób nie identyfikuje się z żadną z płci i ma na przykład problem z wyborem toalety".

Zobacz także:

Świat na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmienił. Twórcy symbolu podkreślają, że każdy korzystający z miejsc publicznych powinien być uwzględniany w symbolice i oznaczeniach. Nowy symbol stworzony przez tą organizację powinien być ich zdaniem umieszczany na toaletach lub przymierzalniach, a w przyszłości w innych miejsach, gdzie podział ze względu na płeć ma znaczenie.

(kulttuuriakaikille.fi)

To rozwiązanie pozwoli na większy komfort osób, które nie czują się mężczyzną lub kobietą. Powyżej prezentujemy wspomniany symbol „neutralności'' płciowej. Jesteśmy bardzo ciekawi waszych przemyśleń na ten temat i opinii dotyczących wyglądu samego symbolu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie i skomentowania ⬇

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza