Trwa ładowanie...

Wykwit na ciele spędza sen z powiek Liz. Co jej dolega? (WIDEO)

Zobacz film: "Liz Queen skarży się na wysypkę na ciele"

Liz Quenne nie może pozbyć się wysypki na ciele. Wykwit pojawił się po urodzeniu dziecka. Stosowała już wiele metod, które znalazła w internecie, ale żadna z nich nie przyniosła pożądanych efektów.

Przez wysypkę musi zasłaniać ciało, nosi wyłącznie bluzki z długim rękawem. Chciałaby w końcu cieszyć się życiem i nie chować się w domu.

Zajęta mama Liz Quenne, od kiedy dwa i pół roku temu urodziła drugie dziecko, cierpi na łuszczycę. Sfrustrowana swoim stanem zaczęła szukać odpowiedzi w internecie.

-Kupowałam kremy, a później je wyrzucałam, nic nie działało.

-Jakie to były specyfiki?

-Różne, nawet chiński krem ostatniej szansy. Jestem gotowa spróbować wszystkiego, co mogłoby pomóc. Rozpuszczałam też w wodzie sól gorzką.

-I piłaś?

-Tak.

-Tak ci sugerował internet?

-Tak, żeby oczyścić organizm od środka.

-Tu jest zaczerwienione, a tu białe, bardzo szorstkie. Niech spojrzę, typowe czerwone wykwity ze srebrnymi łuskami na wierzchu.

To nie jest łagodny przypadek, uważałbym jednak z kupowaniem specyfików przez internet. Nie wiesz czy zostały wyprodukowane w warunkach sterylnych.

Jeśli dostały się do nich bakterie pogorszą twój stan. Czy wiesz co zawierały?

-Nie.

-A pamiętasz jaki miały skład?

-Nie.

-Powinnaś iść do dermatologa, wiem że stosowałaś już różne terapie, które nie działały, ale to nie znaczy, że nic nie da się zrobić.

-Chyba nie powinnam szukać rozwiązań w internecie i próbować różnych specyfików.

-Dermatolog Jilian uznała, że fototerapia to najlepsza dla Liz forma leczenia.

-To kontrolowana dawka promieniowania ultrafioletowego, działa szczególnie dobrze w przypadkach, w których cienka warstwa łuszczącej się skóry występuje na całym ciele. To jedna z lepszych metod leczenia tej choroby.

-Widzę różnicę, skóra jest bardziej gładka i miękka. Do świąt będzie już całkiem dobrze. Po dwóch i pół roku będę mogła pokazać wreszcie trochę ciała, aż mam ochotę wychodzić z domu. Lepiej się czuję sama ze sobą.

Sprawdź także:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Kobieta przez długi czas nie mogła się pozbyć wysypki
Kobieta przez długi czas nie mogła się pozbyć wysypki
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza