Trwa ładowanie...

Wycofanie Płynu Burowa. GIF stwierdził wadę jakościową

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu Płynu Burowa. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Cynamon może zaszkodzić"

GIF w najnowszym komunikacie informuje o wycofaniu, z rygorem natychmiastowej wykonalności, Płynu Burowa - produktu leczniczego stosowanego na skórę.

Decyzją nr 37/WC/2019 została wycofana seria o numerze 010319. Data ważności wycofanego produktu to 03.2020, pojemność 100 g. Podmiotem odpowiedzialnym jest Zakład Farmaceutyczny "Amara" Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Zobacz też: Kolejne wycofanie leku Benodil. Z obrotu znikają następne serie

Płyn Burowa (Aluminii subacetatis solutio) wykorzystuje się w przypadku stłuczeń i obrzęków. Środek ma właściwości ściągające i przeciwzapalne.

W Płynie Burowa stwierdzono wyniki poza specyfikacją w zakresie postaci i czystości siarczanów w składzie. Ta wada jakościowa zdecydowała o konieczności natychmiastowego wycofania z obrotu na terenie Polski całej wadliwej serii.

Zobacz też: Wycofanie kropli do oczu Rozaprost Mono na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza