Trwa ładowanie...

Wycięli jej zdrowe narządy. Chora psychicznie kobieta sfałszowała dokumentację medyczną

W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie lekarze przeprowadzili operację usunięcia śledziony, żołądka i części jelit u 22-letniej chorej na raka pacjentki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta sfałszowała wyniki badań, na podstawie których została zakwalifikowana do zabiegu. Okazało się, że w rzeczywistości jest chora psychicznie.

Zobacz film: "Usunął pacjentowi wszystkie zęby"

1. Sfałszowana dokumentacja

Z dokumentacji medycznej (tomografii, gastroskopii i badań histopatologicznych), którą kobieta przedstawiła onkologowi, wynikało, że choruje na nowotwór żołądka w stopniu zaawansowanym. Lekarz skierował ją na zabieg. Po operacji 22-latka powiadomiła prokuraturę, że usunięto jej zdrowe organy. Chciała ubiegać się o odszkodowanie od bełchatowskiego szpitala.

6 wczesnych objawów raka żołądka
6 wczesnych objawów raka żołądka [7 zdjęć]

To jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych. Na świecie notuje się blisko milion zachorowań

zobacz galerię

Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Okazuje się, że jeden z lekarzy, którego podpis widnieje na dokumentacji, nie istnieje, a badania zostały przygotowane na komputerze i po prostu wydrukowane. Kobieta przyznała się do ich sfałszowania.

Szpital w Bełchatowie
Szpital w Bełchatowie (polsatnews.pl)

Śledczy sprawdzają też, jak to możliwe, że medycy nie zorientowali się w trakcie zabiegu, że usuwają zdrowe narządy.

Zobacz także:

2. Chora psychicznie

22-letnia kobieta nie odpowie za swój czyn. Zdaniem biegłych jest niepoczytalna, choruje na zespół Münchhausena, w którego przebiegu pacjenci domagają się hospitalizacji i operacji celem deformacji swojego organizmu. Kobieta została skierowana na przymusowe leczenie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza