Trwa ładowanie...

Wyciągnąłeś ze skóry kleszcza? Jest tylko jeden sposób, aby go unieszkodliwić!

Jak co roku prawdziwą plagą są kleszcze, a media huczą na temat niebezpieczeństw, jakie niesie ugryzienie przez te podstępne pajęczaki. Czy jednak wiesz, co zrobić z osobnikiem, którego wyjmiesz ze swojej skóry? Wyrzucisz do śmieci? Spuścisz w toalecie? To na nic! Jest tylko jeden sposób – ogień!

Zobacz film: "Borelioza. Fakty i mity"

1. Niebezpieczne wakacje

Lato to czas, kiedy pogoda zachęca nas do licznych wycieczek. Jezioro, las, morze lub góry – niezależnie, którą destynację wybierzesz, warto abyś pamiętał o swoim bezpieczeństwie. I nie chodzi tylko o bezpieczne podróżowanie czy ochronę przeciwsłoneczną.

Objawy boreliozy - jak je rozpoznać?
Objawy boreliozy - jak je rozpoznać? [7 zdjęć]

By stwierdzić boreliozę czasami nie potrzebne są żadne badania. Wystarczy dobrze obserwować swoje ciało.

zobacz galerię

Niedawno jedna z użytkowniczek Facebooka opublikowała na portalu zdjęcie kleszcza. I nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie to, że Katrin opatrzyła je komentarzem: "to się stanie, gdy wypuścisz kleszcza na wolność".

Kleszcze mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia
Kleszcze mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia (Facebook.com)

W ten sposób kobieta apeluje i uświadamia innych, że jedynym skutecznym sposobem na unieszkodliwienie tych pajęczaków jest ich spalenie. W innym wypadku, gdy wypuścimy kleszcza na wolność, może on złożyć ok. 100 jaj, z których wylęgną się następne osobniki. Jedyna metoda, która temu zapobiegnie, to spalenie kleszcza.

Należy to jednak zrobić w odpowiedni sposób i upewnić się, że kleszcz na pewno nie żyje. Połóż go na ogniotrwałym podłożu i podpal zapalniczką lub innym bezpiecznym źródłem ognia. Podpalaj do momentu aż będziesz pewien, że kleszcz nie żyje. Dopiero wtedy możesz go wyrzucić do śmietnika.

Zobacz także:

Post Katrin został udostępniony już kilka tysięcy razy. Ty też prześlij to dalej – niech twoi znajomi wiedzą, jak unieszkodliwić te podstępne i niebezpieczne pajęczaki.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza