Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o depresji

Depresja jest chorobą, która dotyka coraz większą liczbę osób. Aktualne statystyki pokazują, że na świecie cierpi na nią już około 350 milionów ludzi. Niestety znaczna część chorych nie podejmuje leczenia, gdyż nie zdaje sobie sprawy z tego, że depresja nie minie sama. Depresja nie jest zwykłą chandrą, ale to długotrwałe zaburzenie nastroju, które sprawia, że nawet proste codzienne czynności stają się niezwykle uciążliwe. Choroba ta nie pozwala na normalne funkcjonowanie i dlatego wymaga specjalistycznego leczenia. Dodatkowo depresja bardzo często wywołuje myśli samobójcze. Co roku około 500 000 osób na całym świecie odbiera sobie życie. W Polsce liczba ta waha się w okolicach 6 000. Okazuje się, że ponad połowa samobójstw jest właśnie wynikiem depresji.

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

POBIERZ RAPORT:

Raport

Zapraszamy do zapoznania się z raportem "Wszystko, co powinieneś wiedzieć o depresji". Został on przygotowany w oparciu o wyniki ankiety przeprowadzonej przez serwis abcZdrowie.pl. Interanauci podzielili się w niej swoją wiedzą na temat depresji, jej przyczyn, profilaktyki, leczenia, objawów. Raport został też wzbogacony komenatrzami specjalistów z psychologii i dietetyki oraz lekarzy psychiatrów.

Dodatkowe informacje na temat depresji są dostępne w infografice.

Do pobrania:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza