Trwa ładowanie...

Vlogerka, u której zdiagnozowano 3 stadium raka mózgu, nagrała filmik z operacji

Courtney Elizabeth Warner to vlogerka urodowa, która ma wielu fanów w sieci. Swoje filmiki zawsze nagrywała na brokatowym tle i zarażała widzów pozytywną energią. Jej internetowy pseudonim to CourtElizz1.

Zobacz film: "Żywienie osób z chorobą nowotworową"

Miesiąc temu 26-letnia vlogerka poinformowała swoich fanów, że ma 3 stadium raka mózgu, a w ubiegłym tygodniu opublikowała film, który został nagrany podczas operacji usunięcia jej guza. Wideo zostało wyświetlone ponad 180 tys. razy w ciągu pierwszych kilku godzin od publikacji.

Z zawodu Courtney jest nauczycielką w Michigan. O swojej chorobie poinformowała po raz pierwszy w maju w jednym ze swoich filmików na YouTube. Pojawiła się na nim w pełnym makijażu, z ułożonymi włosami i jak zawsze z uśmiechem na ustach. Wyjawiła wówczas, że ma guza mózgu, jednak lekarze zapewniają, że nie jest to nowotwór.

(Facebook/Courtney Warner)

Do wizyty lekarskiej skłoniły ją problemy z mówieniem, które nagle się u niej nasiliły. Było jej trudno wypowiadać słowa. Vlogerka zmagała się jednak z tym problemem od zawsze i uczyniła z tego nawet cechę charakterystyczną.

Jednak, gdy zdecydowała się na wizytę u lekarza, miała już problem z przypominaniem słów, np. patrząc na okulary, wiedziała, co widzi, ale nie potrafiła tego powiedzieć.

(YouTube/Courtelizz1)

Po wykonaniu badań okazało się, że ma guza mózgu. Lekarz zapewniał ją jednak, że jest to niegroźna zmiana i że trzeba potwierdzić wynik.

10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór
10 czynników, które podnoszą ryzyko zachorowania na nowotwór [10 zdjęć]

Czy wiedziałeś, że niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej mogą przyczynić się do

zobacz galerię

Miesiąc później opublikowała kolejny filmik, jednak tym razem bez pełnego makijażu, włosy miała ściągnięte gumką, a oczy pełne łez. Film został zatytułowany "Mam 3 stadium raka".

Poinformowała w nim fanów, że choć wszyscy ją zapewniali, że to nie rak, badania wykazały, że ma 3 stadium raka mózgu. Jednocześnie przyznała drżącym głosem, że nie wie na razie zbyt dużo, ale lekarze powiedzieli jej, że ma 3 z 4 stadiów zaawansowania choroby i że to rodzaj nowotworu, który daje duże szanse na wyzdrowienie. Lekarze zlecili jej chemię i radioterapię.

(YouTube/Courtelizz1)

Kilka tygodni później okazało się, że guz zostanie jednak usunięty. Operacja zagrażała jej życiu. Każda operacja mózgu niesie ryzyko zgonu, udaru mózgu lub innych zaburzeń, które poważnie wpływają na jakość życia. Jednak lekarze zapewniali Courtney, że w jej przypadku operacja powinna być prosta. Jednak perspektywa komplikacji przerażała vlogerkę.

Po operacji Courtney pokazała fanom film z sali operacyjnej. Rozpoczęła go od pokazania blizny na głowie. Powiedziała, że już na kilka tygodni przed zabiegiem podjęła decyzję o nagraniu filmu i wszystkiego, co jest związane z operacją. Choć po zabiegu Courtney nie chciała nawet spojrzeć na nagranie i rozważała nawet jego usunięcie, to jednak teraz cieszy się, że tego nie zrobiła. Dziś oglądając nagranie z operacji uważa, że to bardzo ciekawe.

(YouTube/Courtelizz1)

Film na początku ogląda się z perspektywy kamerki GoPro przymocowanej do zagłówka łóżka Courtney. Dzięki temu możemy obserwować wszystko niemal z pozycji osoby na łóżku szpitalnym. Widzimy m.in., jak lekarz zakłada jej niebieski czepek na głowę, jak matka całuje ją w czoło, po czym wjeżdża na salę operacyjną.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Courtney wspomina, że na widok sali operacyjnej i całego personelu, była pod wielkim wrażeniem i miała świadomość, że ci wszyscy ludzie byli tam, aby jej pomóc. Sama operacja była wykonywana w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że Courtney była cały czas świadoma, a lekarze mogli monitorować jej funkcje poznawcze.

(YouTube/Courtelizz1)

Jako że guz znajdował się w rejonie odpowiedzialnym za mowę, Courtney musiała cały czas mówić, co widzi na kartach, które pokazywał jej lekarz, jeśli mówiła wyraźnie, kontynuowano zabieg.

Chirurgom nie udało się jedynie usunąć 5 proc. nowotworu, który był osadzony w delikatnym regionie, a ingerencja mogła negatywnie wpłynąć na jakość życia Courtney. Jednak lekarze uważają, że pozostałości guza zniszczy chemioterapia i radioterapia.

(YouTube/Courtelizz1)

Obecnie Courtney przyjmuje jedną tabletkę chemioterapii, jednocześnie przechodząc przez 6 tygodniową radioterapię.

Filmik z operacji spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów. W komentarzach piszą oni, że już widzą poprawę w jej mowie i dają jej dużo wsparcia w dalszej walce z rakiem.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza