Trwa ładowanie...

Victoria Beckham żałuje implantów piersi - i nie tylko ona

Liczba kobiet usuwających implanty piersi wzrasta w dzisiejszych czasach w szybkim tempie. Victoria Beckham zdaje się przyznawać, że żałuje ingerencji w swoje ciało. Jest to kolejna celebrytka, która, zgodnie z najnowszym trendem, dołącza do grupy osób marzących o wysłaniu listu do swojej młodszej wersji.

W styczniowym wydaniu brytyjskej wersji Vogue, Beckham napisała artykuł pękający w szwach od porad, które najchętniej udzieliłaby swojej młodszej wersji, gdyby miała taką możliwość. W tym tekście zasugerowała ona, aby prowadzić pamiętnik ulubionych momentów, do których możemy powracać pamięcią, oraz cieszenie się tym, że jesteśmy, tak jak i inni, całkowicie unikatowi i niepowtarzalni.

Doradzała także zabawę ubiorem, przymierzanie najróżniejszych ciuchów i łamanie konwencji do których dotychczas byliśmy przyzwyczajeni (autorką tych słów jest przecież jedna ze Spice Girls, zatem porada ta nie jest zbyt zaskakująca).

Kolejne osoby decydują się na usunięcie implantów piersi, uważając, że z perspektywy czasu operacja plastyczna była błędem
Kolejne osoby decydują się na usunięcie implantów piersi, uważając, że z perspektywy czasu operacja plastyczna była błędem

Beckham radzi także swojej młodszej wersji, aby "nie kombinowała ze swoimi piersiami". Napisała, że z perspektywy czasu jest to nic innego, jak oznaka niskiej samooceny i braku pewności siebie. "Ciesz się po prostu tym, co masz" - napisała.

To nie pierwszy raz, kiedy Beckham odniosła się do swoich piersi i operacji plastycznych z nimi związanych. W 2014 roku, po raz pierwszy ujawniła podczas wywiadu z "Allure", że usunęła swoje implanty piersi. "Już ich nie mam" - powiedziała w wywiadzie. "Usunęłam je, ale nie z powodu bólu, czy komplikacji jakie wynikały z ich posiadania".

6 zaskakujących czynników, które zwiększają ryzyko raka piersi
6 zaskakujących czynników, które zwiększają ryzyko raka piersi [6 zdjęć]

Antykoncepcja hormonalna to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety sposobów na zapobieganie ciąży.

zobacz galerię

Nie znamy motywów, jakimi kierowała się brytyjska gwiazda w decyzji o usunięciu swoich implantów, ale nie jest to pierwsza ani ostatnia osoba, która zdecydowała się na tak drastyczny ruch. Czasopismo "Health" opublikowało w 2015 roku artykuł na temat usuwania skutków operacji plastycznych i trendu jaki rośnie wokół tego zjawiska. Według artykułu, w 2014 prawie 24 tys. kobiet pożegnało się ze sztucznymi piersiami.

Według dr Janette Alexander, specjalistki od operacji plastycznych, silikonowe implanty nie są trwałe i wiele kobiet po pewnym czasie traci ochotę na ciągłe zabiegi podtrzymujące ich stanu. "Implanty nie są na całe życie - im dłużej kobieta je ma, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie potrzebować dodatkowej operacji, czyli wymiany implantu lub jego usunięcia" - mówi Alexander.

Koniecznie przeczytaj

W wyniku tego, czasem na jednej operacji się nie kończy, a dalsze utrzymywanie implantów w dobrym stanie wiąże się z operacjami kosztującymi tysiące dolarów. Poza tym, argumentem przemawiającym za usuwaniem piersi są pogarszajace się bóle pleców, zagrożenie pęknięciem implantu bądź brak możliwości wykonywania prostych zadań.

"Nie mogłam zrobić zwykłej pompki bez uczucia, jakby moje piersi miały eksplodować" - stwierdziła instruktorka fitness na temat swoich już usuniętych implantów piersi.

Wybór, aby usunąć implanty to zawsze osobista decyzja, jednak wzięcie pod uwagę takich czynników może zmienić zdanie osób, które dopiero zastanawiają się nad operacją.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza