Trwa ładowanie...

Uśmiech uratował jej życie

U pięknej Brazylijki zdiagnozowano najbardziej agresywny z guzów mózgu. Wszystko dzięki temu, że lekarze zauważyli, iż podczas uśmiechu jej twarz jest lekko sparaliżowana.

1. Krzywy uśmiech

Thaline Moreira da Silva studiująca w Australii od dwóch tygodni cierpiała na nawracające migreny. Bólom towarzyszyły intensywne wymioty. 30-latka chudła w oczach. Kilka razy odwiedzała lekarzy, ale nic nie pomagało. 21 listopada obudził ją przeszywający ból. Kiedy miała wychodzić na ważny egzamin, straciła równowagę i upadła na stolik w pokoju.

Pogotowie zabrało Brazylijkę do szpitala. Dziewczyna jest bardzo optymistyczną osobą, więc nawet mimo wielkiego bólu uśmiechła sie do opiekujacych się nią medyków i właśnie ten uśmiech ja uratowął. Lekarze zauważyli bowiem u niej asymetryczne zachowanie twarzy – lewa strona była lekko sparaliżowana. To właśnie najbardziej zaniepokoiło specjalistów. Okazało się, że pacjentka ma guza mózgu – jednego z najgroźniejszych dla życia.

Zobacz film: "Guzy miednicy mniejszej"

To jednak nie był koniec złych wiadomości. Brazylijka dowiedziała się również, że jej ubezpieczenie nie pokryje kosztów operacji i leczenia. Nie mogła wrócić do domu. Postanowiła działać.

2. Druga szansa

Na stronie crowdfundingowej GoFundMe w ciągu zaledwie 12 dni dzięki pomocy całkowicie obcych osób zebrała 97 tys. dolarów. Pieniędzy wystarczy na pokrycie kosztów operacji, radioterapii, chemioterapii, leków przeciwwymiotnych, a także fizjoterapii i terapii zajęciowej.

Jeśli po opłaceniu leczenia zostaną jej jeszcze jakieś środki finansowe, Brazylijka chce je przekazać na rzecz Cancer Council of Australia, aby pomóc ludziom w podobnych sytuacjach.

Thaline Moreira da Silva nie spodziewała się takiej pomocy. Jak sama przyznała, dzięki wszystkim, którzy jej pomogli, otrzymała drugą szansę na życie. Dobroć i wsparcie obcych ludzi sprawiło, że Thaline poczuła, że są jej drugą rodziną.

To również dało jej siłę. Operacja będzie skomplikowana i ryzykowna.

– Staram się nie myśleć o tym, ale mam w sobie świadomość, że mogę umrzeć. Przez większość czasu jestem pozytywna – wstaję rano i chcę walczyć. Płacz tu nie pomoże – powiedziała piękna Brazylijka.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza