Trwa ładowanie...

Chory na raka mózgu przeszedł niesamowitą przemianę

Ollie Jowett ma zalednie 22 lata. Zostało mu już niewiele czasu. Rak mózgu nie daje nadziei na wyleczenie. Mimo to chłopak chce pokazać, jak wiele wciąż w nim życia. W ciągu 12 tygodni przeszedł niesamowitą metamorfozę.

Zobacz film: "Były Króliczek Playboya walczy z rakiem mózgu"

1. Diagnoza: guz mózgu

22-latek z Kornwalii w Anglii, Ollie Jowett, usłyszał druzgocącą diagnozę. W chwili, gdy jego życie powinno się dopiero zaczynać, dowiedział się, że cierpi na nieuleczalny nowotwór.

W jego mózgu rozwija się rak. Lekarze dali mu szansę na przeżycie 5 lat.

Chłopak postanowił maksymalnie wykorzystać czas, który mu pozostał. W ciągu 12 tygodni wyrzeźbił swoje ciało dzięki intensywnym ćwiczeniom i ścisłej diecie.

Śmiertelna choroba zmotywowała młodego trenera do pracy nas sobą
Śmiertelna choroba zmotywowała młodego trenera do pracy nas sobą (www.facebook.com/ojowett1)

Było to wyzwanie o wiele trudniejsze niż dla zdrowych osób. W niektóre dni Ollie z trudem w ogóle się poruszał. Jednak jego determinacja sprawiła, że wygląda dziś niczym profesjonalny kulturysta.

Ollie Jowett zawsze był bardzo aktywny fizycznie. Zaproponowano mu pracę trenera personalnego w klubie sportowym w Belfaście w Irlandii Północnej. Wszystko zdawało się układać po jego myśli, gdy niespodziewanie dotychczasowy świat legł w gruzach.

Mimo choroby, Ollie wciąż czuje się trenerem. Właśnie z tej pozycji chce swoją przemianą zmotywować innych. Szczególnie zależy mu na tym, aby dotrzeć do tych, którzy twierdzą, że nie mają czasu, motywacji czy siły, aby się zmienić.

2. Umierający na raka mózgu chce motywować innych do zmian

Chłopak nie wierzy w szanse powodzenia radioterapii i chemioterapii. Zamiast tego skupił się na dbaniu o siebie. Wszystko, co negatywne w jego życiu, postanowił przekuć w pozytywne zmiany. Dzięki temu dokonał niezwykłej przemiany.

Ostatnie lata życia Ollie chce poświęcić na zbudowanie lepszej formy niż miał kiedykolwiek. Jak mówi, niezwykła przemiana dodała mu sił nie tylko fizycznych, ale i na płaszczyźnie psychicznej.

Walczący z rakiem mózgu Ollie Jowett chce maksymalnie wykorzystać czas, który mu pozostał
Walczący z rakiem mózgu Ollie Jowett chce maksymalnie wykorzystać czas, który mu pozostał (www.facebook.com/ojowett1)

Ollie zrobił furorę w sieci publikując zdjęcia ze swojej transformacji. Zorganizował także akcję Project Beat Cancer. Dzięki niej zebrał 13 tysięcy funtów na pomoc cierpiącym na raka pacjentom. Wciąż trwają też w portalach crowdfundingowych zbiórki na leczenie Olliego Jowetta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza