Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Raka u Tary Simmons zdiagnozowano 2 dni po zauważeniu pierwszych objawów

U 33-letniej piosenkarki Tary Simmons zdiagnozowano raka piersi 48 godzin po tym, jak zauważyła u siebie symptomy. Jedynym objawem choroby była zmiana w sutku. Obecnie kobieta jest poddawana chemioterapii, w planach jest też operacja i radioterapia.

Zobacz film: "Profilaktyka raka piersi - badania"

1. Początki choroby i szybka diagnoza

Mieszkająca w Australii muzyczka, niewielką zmianę na sutku zauważyła w lipcu. Postanowiła udać się do lekarza, aby zapytać czy wszystko jest w porządku. Dowiedziała się, że ma raka piersi.

Podkreśliła, że czuła, że jej sutek stał bardziej wrażliwy, ale innych objawów choroby nie zauważyła. "Znajomy udostępnił na Facebooku artykuł wymieniający wszystkie symptomy raka piersi. Dokładnie go przeczytałam" – mówiła w rozmowie z dziennikiem "Daily Mail". Wtedy też po raz pierwszy pomyślała, że coś jest nie w porządku.

Zobacz także:

"Zapisałam się do lekarza następnego dnia. W ciągu kolejnych 48 godzin miałam już wstępną diagnozę raka piersi, a potem jej potwierdzenie, gdy tylko otrzymałam wyniki biopsji" - stwierdziła.

Tara Simmons rozpoczęła leczenie w ciągu kilku tygodni od diagnozy, ale nie może stosować terapii celowanej. Nie pozwala na to rodzaj raka. "Nowotwór wieloogniskowy oznacza, że mam więcej niż jeden guz w piersi, a także w węzłach chłonnych" - wyjaśniła w dla "Daily Mail".

Chroń się przed rakiem piersi. Oto 6 produktów, które warto jeść, by uniknąć nowotworu
Chroń się przed rakiem piersi. Oto 6 produktów, które warto jeść, by uniknąć nowotworu [6 zdjęć]

Orzechy brazylijskie wyróżniają się wysoką zawartością błonnika, witamin i minerałów. Bogactwo prozdrowotnych...

zobacz galerię

2. Długie leczenie

Aktualnie Tara przyjmuje rodzaj chemioterapii, która jest podawana pacjentom onkologicznym przed operacją. Jedną z dawek będzie musiała przyjąć w Boże Narodzenie. Mastektomię ma zaplanowaną na początek stycznia, tak samo, jak radioterapię. 33-latka poszła też na terapię do psychologa, który pomaga jej przezwyciężyć problemy z lękiem i depresją. Piosenkarka przyznaje, że chemioterapia wpływa na nią bardzo źle. "Bywam zmęczona i odczuwałam ból, ale od samego początku ćwiczę i chociaż to daje mi dużo siły" - stwierdziła.

33-letnia Tara Simmons dowiedziała się że ma raka piersi
33-letnia Tara Simmons dowiedziała się że ma raka piersi (dailymail.co.uk)

3. Zbiórka dla Tary

W walce z chorobą Tarę wspierają przyjaciele, którzy zbierają pieniądze na jej leczenie na portalu "GoFundMe". Ona sama prowadzi swoją stronę na Facebooku. "Kiedy zdiagnozowano mnie po raz pierwszy, chciałam powiedzieć jak największej liczbie osób, by wiedzieli, dlaczego tak źle wyglądam" - przyznaje artystka.

Pomimo swojej choroby jest przekonana, że ważne jest, aby cieszyć się teraz każdą chwilą życia.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza