Trwa ładowanie...

Tympanoplastyka

Tympanoplastyka jest operacją laryngologiczną w obrębie ucha środkowego, polegającą na rekonstrukcji uszkodzonej błony bębenkowej oraz odtworzeniu ciągu kosteczek słuchowych w celu poprawy słuchu pacjenta. Operacja ta ma za zadanie przywrócić przewodnictwo dźwięku w uchu środkowym. W metodzie tej wykorzystywany jest mikroskop operacyjny, który jest gwarantem precyzyjnego wykonania operacji. Wskazaniem do wykonania tympanoplastyki jest zwykle przewlekłe zapalenie ucha środkowego. Metoda wykorzystywana jest również w celach odtwórczych w perlakowym zapaleniu ucha środkowego i ze względu na radykalność wymaga opieki pooperacyjnej.

spis treści

  Podział Wullsteina wyróżnia 5 typów operacji tego rodzaju, wśród których znalazły się:

  Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

  • plastyka błony bębenkowej,
  • uzupełnienie ubytków w obrębie łańcucha kosteczek słuchowych,
  • nakrycie błoną bębenkową strzemiączka,
  • przykrycie strzemiączka płatem skórnym,
  • wycięcie okienka w kanale półkolistym i nakrycie go płatem skórnym.

  Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

  Lek. Magdalena Pikul
  Tympanoplastyka
  Tympanoplastyka
  Polecane dla Ciebie
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Pomocni lekarze
   Szukaj innego lekarza