Trwa ładowanie...

Trudna do wyleczenia choroba, którą zarazisz się na basenie. Wystarczy, że napijesz się wody

Wysokie temperatury, chłodna woda w basenie i pyszny napój w ręce to idealny plan na wakacyjne upały. Czy jest coś lepszego niż możliwość schłodzenia się w przyjemnie orzeźwiającej wodzie? Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że w basenie znajdziemy niemal wszystko: od potu i śliny, aż po mocz i bakterie kałowe. Eksperci odkryli, że woda w basienie miejskim może doprowadzić do rozwoju choroby, którą bardzo trudno wyleczyć.

Zobacz film: "Pasożyty żyjące w człowieku [Wirtualna Poradnia]"

spis treści

1. Mocz, kał, pot i ślina

I choć właściciele basenów mają obowiązek montować w nich filtry oczyszczające wodę, to nie wyłapują one wszystkich zagrożeń dla człowieka. W wodzie czają się miliony bakterii, które tylko czekają, aby na dobre zagnieździć się w twoim ciele.

Najniebezpieczniejsze z nich to te, które do basenu "przynoszą" osoby skarżące się na dolegliwości układu pokarmowego. Według ekspertów, pacjenci zmagający się z biegunką są największym zagrożeniem dla innych użytkowników publicznych basenów.

Czy w twoim ciele żyją pasożyty? Sprawdź, jak się ich pozbyć
Czy w twoim ciele żyją pasożyty? Sprawdź, jak się ich pozbyć [8 zdjęć]

Infekcje pasożytnicze dotyczą nie tylko osób, które nie dbają o swoje zdrowie i higienę osobistą. Niestety,...

zobacz galerię

Nawet jeśli czujesz się już dobrze i nie występują żadne objawy jelitówki, nadal jeszcze jesteś nosicielem patogenu. Za najgroźniejszą chorobę, którą możemy zarazić się od osoby cierpiącej na biegunkę, uznawaja jest kryptosporydioza.

2. Łyk z basenu

Jest to schorzenie objawiające się wodnistą biegunką i silnymi skurczami brzucha. Droga zarażenia jest banalnie prosta – wystarczy tylko napić się basenowej wody.

Zobacz także:

Pamiętajmy, że nawet jeśli my zachowujemy zasady higieny, to osoba, która pływa obok nas, być może nie myje się regularnie. Co czwarta osoba przebywająca na basenie deklaruje, że przed wejściem do wody nie korzysta z prysznica, a co piąta połyka basenową wodę.

Jeśli więc po kilku dniach od wizyty na basenie będziesz osłabiony, pojawi się biegunka, wymioty oraz bóle głowy i mięśni – nie zwlekaj – od razu udaj się do lekarza!

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

    Pomocni lekarze

    Szukaj innego lekarza