Trwa ładowanie...

Transwestytyzm fetyszystyczny

Zakładanie odzieży przeznaczonej dla płci przeciwnej, po to aby osiągnąć podniecenie i satysfakcję seksualną, nazywane jest transwestytyzmem. Jest to jedna ze skrajnych form fetyszyzmu, ponieważ ubrania spełniają tu funkcję fetysza.

1. Transwestytyzm czy transseksualizm?

Często te dwa pojęcia są mylone. Otóż w przypadku transseksualistów najważniejsza jest potrzeba zmiany płci pod względem fizycznym, a ubieranie się w odzież przeznaczoną dla odmiennej płci jest tylko jedną z konsekwencji tego zaburzenia. W przypadku transwestyty sam ubiór wywołuje u niego przyjemne odczucia: seksualną rozkosz i odprężenie. Zdarza się, że transwestyci, żeby nie zwracać na siebie zbyt dużej uwagi, zakładają tylko niewielkie lub mało widoczne elementy garderoby. Część osób ze skłonnościami do transwestytyzmu przejawia również skłonności homoseksualne.

Zobacz film: "Temperament seksualny"

2. Jak powstaje transseksualizm?

Istnieje wiele czynników, które prowadzą do pojawienia się u danej osoby skłonności do przebierania się w stroje płci przeciwnej. Często przyczyny te są trudne do jednoznacznego rozpoznania. Najczęściej jako źródło tego zaburzenia podaje się błędy wychowawcze. Wymienić tu można: zachęcanie dziecka do noszenia ubrań przeznaczonych dla osób płci przeciwnej, karanie dziecka poprzez przebieranie go, brak akceptacji płci biologicznej dziecka. Innym powodem mogą być kompleksy na tle wyglądu fizycznego, zaburzenia identyfikacji płciowej (naśladowanie rodzica odmiennej płci).

Bardzo ważna jest umiejętność akceptacji i tolerancji partnera, która stanowi podstawę zbudowania satysfakcjonującego związku, po to aby seks dostarczał obu osobom seksualnej rozkoszy. Jeśli partnerzy są przekonani, że chcą być razem i zależy im na sobie – warto poszukać pomocy u specjalisty. Leczenie transwestyty to przede wszystkim psychoterapia i metody treningowe.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dr n. med. Stanisław Dulko
Transwestytyzm fetyszystyczny
Transwestytyzm fetyszystyczny
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza