Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R.

Badanie przeprowadzone u ponad 1500 mężczyzn z Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wykazało, że stan owłosienia w znaczącym stopniu przekłada się na poziom męskiej samooceny (Alfonso, Richter-Appelt, Tosti, Viera, Garcia, 2005).

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

W trakcie badania problemy z łysieniem odnotowano u 729 mężczyzn. Aż 62% ankietowanych uznało, że utrata włosów może negatywnie wpłynąć na samoocenę. Dla 43% mężczyzn łysienie wiązało się ze zmniejszoną oceną własnej atrakcyjności, 22% obawiało się jego negatywnego wpływu na życie towarzyskie, a u 21% było ono powodem do myśli depresyjnych.

Badanie wykazało również, że tylko około 10% mężczyzn aktywnie szuka jakiejś formy leczenia problemu przerzedzających się włosów, a aż 75% nigdy nie rozważało zastosowania metod terapeutycznych. U mężczyzn, którzy przeszli skuteczne leczenie łysienia odnotowano wiele korzystnych zmian psychospołecznych, takich jak wzrost samooceny oraz atrakcyjności.

Autorzy badania sugerują, że dostęp do odpowiednich metod terapeutycznych dla mężczyzn borykających się z problemem łysienia jest bardzo utrudniony. W Polsce od niedawna możliwe jest wykonanie zabiegu niechirurgicznej transplantacji włosów S.A.F.E.R. (z ang. Suction Assisted Folicular Extraction and Reimplantation) w klinice zlokalizowanej w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim. W odróżnieniu od zabiegów chirurgicznych, wykonywanych starszymi metodami Strip i FUE (Folicular Unit Extraction), przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. pozwala na transplantację pojedynczych mieszków włosowych, co umożliwia wykonanie zabiegu w warunkach ambulatoryjnych, bez udziału chirurga i anestezjologa.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Leczenie łysienia anagenowego
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza