Trwa ładowanie...

To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Bartek Kacprzak - od piłkarza do lekarza (WIDEO)

Zobacz film: "Bartek Kacprzak - lekarz, którego kochają gwiazdy i piłkarze!"

Bartek Kacprzak niczego nie kochał tak bardzo jak piłki nożnej. Trenując od dziecka, marzył że kiedyś będzie "polskim Ronaldo”. Wypadek na boisku zniszczył jego wielkie plany. W szpitalu trafił w ręce lekarzy, którzy nie mieli czasu i nie potrafili zrozumieć młodego człowieka, dla którego sport to życie. Zamknęli mu drzwi piłkarskiej kariery.

1. Zamknęli drzwi, wszedł oknem!

Dziś lekarz Bartłomiej Kacprzak stawia na nogi najlepszych zawodników polskich i międzynarodowych klubów sportowych. Radek Majdan po urazie, jakiego doznał w czasie Meczu Reprezentacji Artystów Polskich, był przez niego operowany i rehabilitowany. Trudno uwierzyć, że 48h później stanął na nogi. W jego bogatym portfolio są takie nazwiska jak: Łukasz Teodorczyk, Krzysztof Krawczyk, Edyta Herbuś czy Edyta Górniak, a nawet szejk z Arabii Saudyjskiej. Ten ostatni przylatuje do kliniki Bartka Kacprzaka własnym, prywatnym samolotem.

Bartek Kacprzak i Radosław Majdan
Bartek Kacprzak i Radosław Majdan (archiwum prywatne)

Zobacz też: Jak działa na ciało piłka nożna?

2. Jeden wypadek zmienił wszystko

Wszystko zaczęło się od pozornie niegroźnego upadku podczas treningu w łódzkim klubie piłkarskim SMS, po którym 17-letni Bartek trafił do szpitala. Trzech ortopedów w białych uniformach, patrząc na rentgen kolana, poinformowało o koniecznej operacji więzadła. Na tym koniec, dalej cisza, ani słowa o rehabilitacji. Szkoda, bo wystarczyło tylko poprowadzić za rękę i powiedzieć, że to nie jest koniec, tylko drobna przeszkoda. Chłopak grałby dalej. Jemu się nie udało. Mimo wszystko nie poddał się. Chciał pomóc sportowcom takim jak on efektywnie odzyskiwać formę i wracać do gry w zaskakująco krótkim czasie, by dalej spełniać marzenia.

3. Ciężkie początki

Zamiana biegania po murawie na rycie literatury medycznej to wyzwanie, z którym mierzył się każdego dnia. Jego duch sportowca i miłość do ludzi zdziałały cuda. Przełamał system, został lekarzem z ludzką twarzą, którego prawdziwie interesują pacjenci i ich szybki powrót do zdrowia. Postawił na własną edukację, podróżował, wiedzę zdobywał na międzynarodowych sympozjach. Poznawał najnowsze technologie i sprzęt medyczny. Kiedy otwierał pierwszą klinikę, bez wahania zaciągnął gigantyczne kredyty, żeby dla swoich pacjentów mieć najlepszy sprzęt.

4. Współczesna nauka i doświadczenia starożytności

Bartek Kacprzak stawiając na osiągnięcia naukowe i technologię jutra, nie zapomina o połączeniu tego, co nowe z tym co stare i sprawdzone przez tysiąclecia. Szanuje naturalne metody leczenia znane już w starożytnym Egipcie, na Dalekim Wschodzie, w krainie Majów czy antycznej Grecji. Wspomaga nimi ścieżkę leczenia i rehabilitacji.

Takie wielopoziomowe podejście pozwala traktować inwazyjne operacje jako ostateczność. W zamian stawia na intensywną rehabilitację sprofilowaną na pacjenta. Brakuje białego uniformu. Są jeansy, adidasy, T-shirt z własnym logo, tatuaż, szczery uśmiech i sportowa sylwetka. Taki jest Bartek Kacprzak.

Zobaczcie rozmowę redaktor prowadzącej WP ABC Zdrowie Oli Nagel z lekarzem, który chciał być sportowcem.

Zobacz też: Jak działa sport na depresję?

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza