Trwa ładowanie...

To może być przełom w diagnozie Alzheimera (WIDEO)

Zobacz film: "To może być przełom w diagnozie Alzheimera"

To może być przełom w diagnozowaniu choroby Alezheimera. Amerykańscy naukowcy opracowali badanie krwi, które może pomóc wykryć chorobę na wczesnym etapie. Oznacza to, że od razu można by podjąć leczenie spowalniające postęp Alzheimera i ograniczające objawy.

Choroba Alzheimera należy do szerokiej grupy zaburzeń, które powodują powolną śmierć komórek mózgowych. Chociaż objawy są bardzo podobne, każda ma jednak inne przyczyny i inną terapię. Nowy sposób diagnozy mógłby więc znacząco pomóc pacjentom.

Obecnie jest tylko jeden sposób, by na 100 procent potwierdzić Alzheimera - badanie mózgu po śmierci pacjenta.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza