Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Tinder w Polsce – co to jest i jak działa?

Tinder to aplikacja, którą w 2012 roku założyło pięcioro młodych Amerykanów. To była ich odpowiedź na sposób życia singli. Miała ułatwić nawiązywanie nowych znajomości. W pierwszej kolejności testowali ją studenci. Dzisiaj Tinder posiada 10 milionów użytkowników na całym świecie i dostępny jest w 24 wersjach językowych, również w polskiej.

Zobacz film: "Tak randkują Polacy. Miłość w czasach Tindera"

spis treści

1. Tinder – aplikacja na telefon

Portal randkowy Tinder dostępny jest w formie aplikacji na smartfona. Można dzięki niemu w łatwy sposób nawiązać nowe znajomości i umówić się na spotkanie z osobą, która odpowiada naszym preferencjom. W przeciwieństwie do innych tego rodzaju platform, Tinder w założeniu nie jest miejscem, gdzie należy szukać swojej drugiej połówki. Chodzi raczej o przygodę, chwilową zabawę i związek bez zobowiązań.

Większość osób korzystających z Tindera to single, są wśród nich również rozwodnicy. Konto założone mają również osoby pozostające w związkach małżeńskich lub konkubinacie. Najliczniejszą grupę wiekową stanowią na tej platformie ludzie młodzi, mieszkający w dużych miastach, ambitni, otwarci na nowe wyzwania.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

2. Jak działa Tinder?

By móc korzystać z Tindera, najpierw trzeba pobrać aplikację lub zarejestrować się na portalu. Kolejnym krokiem jest logowanie. Dawniej do tego celu niezbędne było posiadanie konta na Facebooku, dziś nie jest to już warunek konieczny.

Dalej następuje edycja konta. W celu znalezienia kandydata do randkowania, najlepiej jest wstawić atrakcyjne zdjęcie. To ono najczęściej decyduje o powodzeniu w serwisie. Konta bez fotografii najczęściej są przez użytkowników pomijane. Dodać trzeba też opis. I tu najlepiej postawić na oryginalność. Dobrze jest też wskazać swoje oczekiwania w stosunku do drugiej osoby, nakreślić swoje zainteresowania i pasje.

10 sposobów na podkręcenie twojego związku
10 sposobów na podkręcenie twojego związku [10 zdjęć]

Od czasu do czasu warto powrócić myślami do wspomnień z początkowego etapu związku. Uświadamiamy sobie

zobacz galerię

W kolejnym kroku zaznacza się ustawienia. Dokonuje się m.in. wyboru płci poszukiwanego partnera oraz jego wieku. Ustawia się też odległość, w jakiej może znajdować się poszukiwana przez nas osoba.

Po zaznaczeniu wszystkich ustawień można ruszyć do zabawy. Aplikacja będzie pokazywać tylko te profile, które opowiadają zaznaczonym preferencjom. Jeśli ktoś wzbudzi nasze zainteresowane, wystarczy przesunąć palcem w prawo lub zaznaczyć serduszko. Naciskając czerwony krzyżyk lub przesuwając zdjęcie profilowe w lewo, odrzucimy daną podpowiedź. Ten sam użytkownik wcześniej czy później natknie się na nasz profil i dokona oceny. Jeśli będzie ona pozytywna i przesunie ikonkę w prawo, zostaniecie połączeni w parę. Od tego momentu możliwy będzie wasz kontakt.

Tinder to bezpłatna aplikacja, jednak tylko w wersji podstawowej. Jeśli zależy nam dodatkowych funkcjach, np. poszukiwaniu ludzi z całego świata, a nie tylko z ograniczonego zasięgu, konieczne jest wykupienie wersji premium (opłata wynosi ok. 30 zł miesięcznie).

3. Tinder – opinie

Aplikacja Tinder budzi skrajne emocje. Z jednej strony uważa się ją za ciekawe rozwiązanie dla ludzi młodych, gotowych na nowe wyzwania. Z drugiej jednak sugeruje się, że służy do nawiązywania wyłącznie kontaktów seksualnych. Prawda leży gdzieś po środku. Jest to aplikacja dedykowana ludziom dorosłym, odpowiedzialnym. Może być więc wykorzystywana do różnych celów.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza