Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Test na inteligencję. Trening dla mózgu

Quizy i łamigłówki lubimy od dziecka. Rozwiązywanie ich to dobry nawyk i doskonałe ćwiczenie dla mózgu. Przedstawiamy interesujące łamigłówki. Geniusze rozwiązują je w 10 sekund. Podobno Bill Gates rozwiązał jedną z nich w 20 sekund. Sprawdź, czy jesteś szybszy od Billa!

Zobacz film: "Najlepsze produkty, które wspomagają rozwój mózgu dziecka"

spis treści

1. Na stole leży 6 szklanek. Trzy pierwsze wypełnione są sokiem pomarańczowym, a trzy kolejne są puste. Co zrobisz, aby szklanki były na przemian pełne i puste, jeśli możesz dotknąć tylko jednej?

Zagadka nr 1
Zagadka nr 1

Rozwiązanie zagadki Wystarczy podnieść drugą szklankę i przelać jej zawartość do piątej szklanki. Dzięki temu dotkniesz tylko jednej szklanki. Dziecinnie proste!

Rozwiązanie zagadki nr 1
Rozwiązanie zagadki nr 1

2. Najlepszym sposobem układania kul armatnich jest tworzenie z nich piramidy, tak jak na zdjęciu poniżej. Ile kul jest na stosie?

zagadka nr 2
zagadka nr 2

Rozwiązanie zagadki Piramida ułożona z kul armatnich ma 30 kul.

Rozwiązanie zagadki nr 2
Rozwiązanie zagadki nr 2

3. Na obrazku jest 5 różnych kształtów. Który się wyróżnia i nie pasuje do pozostałych?

Zagadka Billa Gatesa
Zagadka Billa Gatesa

Rozwiązanie zagadki Nie pasuje pierwsza figura. Pozostałe figury są unikatowe - druga nie ma kątów, trzecia jest zielona, czwarta figura nie ma ramki, a piąta jest mała. Bill Gates rozwiązał tę zagadkę w 20 sekund. Ile tobie zajęło rozwiązanie?

Rozwiązanie zagadki
Rozwiązanie zagadki

Zachowanie sprawności umysłowej jest bardzo ważne. Tak jak trenujemy, aby wzmocnić mięśnie, tak rozwiązując łamigłówki i testy poprawiamy kondycję mózgu. Regularny trening sprawi, że umysł na długo zachowa sprawność, zmniejszając ryzyko demencji czy Alzhaimerem.

Rozwiązaliście wszystkie zagadki poprawnie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza