Trwa ładowanie...

Temat Miesiąca - UltraPiękne włosy

Wiele kobiet, które regularnie farbują włosy w domu, zauważa, że z czasem stają się one przesuszone, szorstkie i wyglądają na zniszczone. Ten problem można jednak rozwiązać, sięgając po specjalistyczne preparaty, które nie tylko poprawią wygląd włosów, ale też zregenerują je, sprawiając, że staną się mocne i błyszczące. W sklepach dostępne są produkty, które utrwalają kolor włosów farbowanych, ale również regenerują je i dbają o ich piękny wygląd, a co ważne – można je stosować w domu.

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość kobiet farbuje włosy – w salonie fryzjerskim lub w domu, samodzielnie lub z pomocą. Właśnie dlatego ich prawidłowa pielęgnacja jest tak ważna. Farbowanie bardzo często niszczy strukturę włosa, wysusza go, więc uzupełnienie ubytków i naprawa uszkodzeń jest bardzo istotna.

Poddawanie włosów działaniu suszarki czy też prostownicy nie ułatwia codziennej pielęgnacji. Nie bez znaczenia są też kosmetyki , jakich używamy, a także sposób, w jaki traktujemy swoje włosy na co dzień. Okazuje się, że nawet ich mycie może być przeprowadzone nieprawidłowo. Zbyt zimna lub za gorąca woda, źle dobrany szampon, brak odżywki – to wszystko sprawia, że włosy tracą swój blask, a pamiętajmy, że są one wizytówką dla każdej kobiety, dlatego zadbajmy o nie. Wcale nie potrzebujemy do tego specjalistycznych urządzeń.

Poza odpowiednią pielęgnacją od zewnątrz, pamiętajmy jednocześnie o zadbaniu o nie od wewnątrz. Odpowiednia dieta pełni tutaj ogromną rolę. Dowiedz się więcej na temat sposobów na zdrowe włosy z sekcji „Temat Miesiąca - UltraPiękne włosy”.