Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Taniec - odpowiedni wybór, tańce latynoamerykańskie, tańce standardowe, taniec nowoczesny

Taniec to doskonały sposób na spalanie kalorii, wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki, wzmacnianie mięśni całego ciała i redukcję stresu. Niezależnie od tego, czy jest to taniec klasyczny, czy towarzyski, egzotyczny belly dance czy dynamiczny hip hop, szalony rock and roll, breakdance czy taniec nowoczesny, zawsze przynosi mnóstwo satysfakcji, pozytywnie nastraja do świata i poprawia humor. Taniec wymaga energii, poświęcenia i czasu. Uprawiany systematycznie i z powołania staje się pasją, która przynosi wymierne korzyści w postaci prawidłowej wagi, dobrego samopoczucia i świetnej kondycji.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Taniec - odpowiedni wybór

Wybór rodzaju tanecznego należy do preferencji samego zainteresowanego. Taniec brzucha wykonują nie tylko kobiety. Jest to taniec orientalny, pochodzący z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki. Istotne znaczenie ma w nim izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem niezwykle charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających ciało tancerza w drżenie. Praca mięśni brzucha często stanowi tylko wykończenie ruchów bioder lub klatki piersiowej.

Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej
Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej [9 zdjęć]

Taniec to radosna forma ćwiczeń fizycznych – pozwala na ekspresję oraz zachowanie odpowiedniej wagi i...

zobacz galerię

Zupełnie innym rodzajem tańca jest breakdance. Wymaga on dobrych predyspozycji fizycznych, kondycji i wysokiego poczucia rytmu. Narodził się w 1969 roku w Bronksie – dzielnicy Nowego Jorku. Breakdance polega na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych połączonych z rytmicznym tańcem. Podstawowe elementy w breakdansie, to: toprock, power moves, freeze i footwork. Najbardziej spektakularne i najtrudniejsze w wykonaniu są power moves, np. obroty na plecach, obroty na głowie, chodzenie w kółko na rękach itd. Tradycjonaliści mogą pokusić się o naukę tańców standardowych. Taniec, choć wyczerpujący, przynosi satysfakcję, zadowolenie i radość.

2. Taniec - tańce latynoamerykańskie

Tańce latynoamerykańskie są szybkie, dynamiczne a wykonywane ruchy ciałą są zmysłowe. Tańce latynoamerykańskie obok tańcy standardowych prezentowane są na turniejach tanecznych. Do tańcy latynoamerykańskich zaliczamy: sambę, rumbę, jiva, pasodoble oraz cha-cha. Przy tych tańcach bardzo ważne jest aby oddzielić górną partię ciała od dolnej. W tańcach latynoamerykańskich kobiety mają piękne, seksowne i kolorowe stroje oraz odkryte buty na obcasie. Strój mężczyzny musi współgrać ze strojem partnerki. Mężczyźni również zakładają buty na obcasie.

3. Taniec - tańce standardowe

Na turniejach obok tańcy latynoamerykańskich prezentowane są tańce standardowe. Zaliczamy do nich: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep. Strój w tych tańcach różni się znacznie od stroju w tańcach latynoamerykańskich. Kobiety występują w pięknych, długich, zwiewnych sukniach a całośc dopełniają pantofle na obcasie. Mężczyźni natomiast występują we fraku i lakierkach.

Zobacz także:

4. Taniec - taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny to taniec w którym tancerze wyrażają swoje uczucia i emocje. Wielu tancarzy wymyśla nowe kroki, przez co każdy taniec jest inny. Do tańca nowoczesnego zaliczamy: new style, jazz, hip-hop, breakdance, disco dance, street jazz, modern jazz oraz dancehall. Taniec nowoczesny powstał w wyniku sprzeciwu wobec klasycznych i surowych norm , które obowiązują w balecie.

Jest wiele rodzajów tańca. Taniec egpiski, turecki, taniec na rurze, taniec zumba, taniec elektryczny czy bollywood. Każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od celu oraz upodobań.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy