Trwa ładowanie...

Tabletki na erekcję – jakie wybrać? Skuteczne leczenie zaburzeń erekcji

W sytuacji, gdy mężczyzna ma problemy z utrzymaniem wzwodu, decyduje się często sięgnąć po tabletki na erekcję. Niektóre z nich są dostępne bez recepty. Czy jednak takie tabletki na erekcję, sprzedawane jako suplementy diety, są skuteczne? Jakie tabletki na erekcję wydaje się z przepisu lekarza?

spis treści

1. Zaburzenia erekcji – przyczyny

Problemy z erekcją to częsty problem u mężczyzn, jednak ze względu na jego wstydliwy charakter, rzadko szukają pomocy specjalisty. Decydują się natomiast radzić sobie na własną rękę. Sugerując się reklamami lub opiniami innych kupują w aptece tabletki na potencję. I choć w teorii mogą pomóc każdemu mężczyźnie, rzeczywistość pokazuje, że nie zawsze się tak dzieje. Może się tak zdarzyć wówczas, gdy problemy z erekcją wywołane są przez czynniki organiczne, np. choroby układu krążenia, przerost gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze, depresję, nadmierne spożycie alkoholu, zmęczenie. Problemy z erekcją w młodym wieku mogą wynikać ze stosowania sterydów anabolicznych przyjmowanych w celu zwiększenia masy mięśniowej, zła dieta oraz brak aktywności fizycznej (niehigieniczny styl życia zmniejsza poziom testosteronu).

Zobacz film: "5 sposobów na problemy z erekcją"

Brak erekcji stanowi bardzo krepującą sytuację. By jej uniknąć, panowie sięgają po specjalne preparaty. Tabletki na erekcję, dostępne bez recepty, w większości oddziałują na układ krążenia. Poprawiają drożność naczyń, dzięki czemu do członka może napłynąć odpowiednia ilość krwi (w czym istotną rolę odgrywa też podniecenie). Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że tabletki na erekcję bez recepty nie podniosą libido (nie zwiększą popędu seksualnego), a więc nie będą skuteczne, gdy mężczyzna zmaga się z problemami natury psychicznej lub emocjonalnej.

2. Leki na erekcję – które wybrać?

Preparaty na erekcję bez recepty są dziś ogólnie dostępne. Nie wszystkie są skuteczne, wiele z nich to preparaty o niepotwierdzonym lub słabym działaniu. I co ważne, środki na erekcję są też sprzedawane w sklepach internetowych czy na bazarach, jednak nigdy nie powinno się ich stosować. Mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Trzeba też wiedzieć, że tabletki na erekcję bez recepty w zdecydowanej większości to suplementy diety, a więc ich skuteczność nie musi być udowodniona w badaniach naukowych. Producent nie jest też zobowiązany do przestrzegania restrykcyjnych norm jakościowych. Ich spełnienie jest obligatoryjne w przypadku leków.

Słaba erekcja zdarza się wielu mężczyznom, nie należy się więc wstydzić swojego problemu. Warto zgłosić się do lekarza, który pomoże ustalić przyczynę i przepisze lek, który często okazuje się być skuteczny na kłopoty z erekcją.

10 zaskakujących faktów o erekcji
10 zaskakujących faktów o erekcji [7 zdjęć]

Podczas fantazjowania, zbliżenia i każdego ranka towarzyszy mężczyznom. Erekcja, która wydaje się dość

zobacz galerię

3. Sildenafil a tabletki na erekcję

Wśród tabletek na erekcję najbardziej znane są te, w składzie których znajduje się sildenafil. Wspomaga on przepływ krwi w naczyniach, co ułatwia osiągnięcie wzwodu. Jeszcze kilka lat temu był tylko jeden preparat zawierający tę substancję, co miało związek z prawem patentowym. Gdy jednak przestało mieć ono moc prawną, na rynku pojawiło się wiele środków zawierających sildenafil. Dziś są one dostępne bez recepty i na tle innych preparatów wyróżniają się dużą skutecznością.

4. Tabletki na potencję a bezpieczeństwo ich stosowania

W większości przypadków prawidłowo stosowane tabletki na erekcję są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Wspominany sildenafil stał się tematem wielu prac naukowych i analiz, i nic nie wzbudziło obaw naukowców. Nie potwierdzono również dotychczas informacji, że środki na erekcję prowadzą do rozwoju nadciśnienia tętniczego.

Trzeba też zauważyć, że brak erekcji podczas stosunku to często jeden z pierwszych objawów problemów z układem krążenia. Warto się temu bliżej przyjrzeć i wykonać choć podstawowe badania profilaktyczne.

Poprawa erekcji może być procesem długotrwałym. Nie jest tak, że połknięcie jednej tabletki wyeliminuje nasz problem. Tu liczy się czas, systematyczność oraz zmiana trybu życia. Istotne jest, by zachować bezpieczeństwo podczas stosowania tabletek na erekcję. Trzeba je zażywać najczęściej godzinę przed stosunkiem, jednak równie ważna jak sam specyfik, o ile nie ważniejsza, jest gra wstępna.

Preparatów na erekcję nie zaleca się łączyć z alkoholem, gdyż taka mieszanka może podrażnić wątrobę.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Tabletki na erekcję bez recepty w zdecydowanej większości to suplementy diety.
Tabletki na erekcję bez recepty w zdecydowanej większości to suplementy diety. (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza