Trwa ładowanie...

Szukasz idealnego partnera? Zwróć uwagę na jego głos!

Głos spełnia ważną rolę w życiu osobistym i zawodowym. Wpływa na nasze pierwsze wrażenie odnośnie innych ludzi. Biorąc pod uwagę jego barwę i ton, bardzo często z góry zakładamy, czy ktoś może okazać się naszą „bratnią duszą”, czy nie. Ukazuje on nasze wewnętrzne stany emocjonalne, wyraża samopoczucie, a nawet może być wabikiem na potencjalnego partnera...

spis treści

1. Głos prawdę ci powie!

10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany
10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany [10 zdjęć]

To dobry znak, gdy mężczyzna przekłada swoje prywatne plany (np. spotkanie z kolegami) po to, by spędzić

zobacz galerię

Zobacz film: "Co wpływa na pewność siebie?"

Może wiele powiedzieć o człowieku. Odzwierciedla emocje i stany psychiczne. Odpowiednim brzmieniem głosu możemy podkreślić naszą osobowość. Może się on różnić w zależności od tego, czy przebywamy akurat w towarzystwie osób, wśród których czujemy się komfortowo, czy też znaleźliśmy się w grupie nieznajomych. W obliczu nowej, nieznanej sytuacji często towarzyszy nam napięcie lub lęk, co może ograniczyć swobodę w posługiwaniu się aparatem mowy.

To, w jaki sposób mówimy, w dużym stopniu wpływa na akceptację samego siebie. Jeżeli nasza barwa głosu wydaje nam się mało atrakcyjna, możemy odczuwać brak pewności siebie i tym samym niechęć np. przed publicznymi wystąpieniami, a nawet kontaktami z innymi ludźmi w pracy lub życiu osobistym. W związku z tym wiele osób, aby np. wydać się bardziej profesjonalnym w sferze zawodowej, bierze udział w warsztatach głosowych.

2. Głos a atrakcyjność

Od brzmienia głosu mogą zależeć nie tylko kontakty zawodowe, ale i towarzyskie. Kobiety często narzekają na to, że ich głos bywa zbyt wysoki i piskliwy. Wielu mężczyzn z kolei skarży się na to, że brzmią mało dźwięcznie. Według badań specjalistów z University College London panowie uwielbiają miękkie i wysokie głosy u płci przeciwnej. Z kolei kobiety wybierają najczęściej partnerów o o ciepłym, ale niższym głosie. Z czego to wynika?

Wysokie, piskliwe tony najczęściej kojarzą się z uległością. Kobiety z takim głosem są odbierane przez mężczyzn jako kruche, opiekuńcze i delikatne. Natomiast niskie brzmienie męskiego głosu to dla kobiety oznaka jego siły, zaradności i pewności siebie. Panie najczęściej wybierają na swoich życiowych partnerów mężczyzn o takim głosie, bo kojarzy im się on z bezpieczeństwem i stabilizacją. Jeżeli dodatkowo ma on miękkie brzmienie, oznacza to dla nich większa empatię i zarazem mniejszą skłonność do agresywnych zachowań.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza