Trwa ładowanie...

Szkodliwe substancje obecne w naszych domach (WIDEO)

Zobacz film: "Szkodliwe substancje obecne w naszych domach (WIDEO)"

Mimo dbałości o dietę i zdrowy styl, w naszym życiu stale obecne są szkodliwe substancje. Nikt z nas nie konsumuje chemii świadomie, mamy coraz większą świadomość składu produktów. A jednak chemia stale znajduje się w naszym życiu. Wiele z toksycznych pierwiastków znajduje się w przedmiotach codziennego użytku. Mogą one uszkadzać nerki, przyczyniać się do rozwoju nadciśnienia i innych poważnych chorób w naszym organizmie.

Narażeni jesteśmy na działanie chloru, bisfenolu A oraz rtęci, która ma właściwości rakotwórcze. Naukowcy dowiedli także, że pierwiastek ten negatywnie wpływa na płód. M.in. dlatego zakazano stosowania termometrów z jego zawartością.

Z kolei bisfenol A może się przedostać z plastiku do pokarmu, a tam działa podobnie jak estrogen. Może spowodować zaburzenia pracy hormonów tarczycy i sprzyjać otyłości. Zwiększa też ryzyko zachorowania na raka piersi.

Co jeszcze stanowi dla nas największe zagrożenie? Odpowiedź w filmiku.

Przeczytaj także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.