Trwa ładowanie...

Syn Lecha Wałęsy zmarł przedwcześnie. Zmagał się z wieloma chorobami

Przemysław Wałęsa zmarł w wieku zaledwie 43 lat. Mężczyzna cierpiał na poważną chorobę, o której dopiero po latach opowiedziała w jednym z wywiadów jego matka – Danuta.

spis treści

Lech i Danuta Wałęsowie wzięli ślub 8 listopada 1969 roku. Mają ośmioro dzieci. Nie wszystkie pociechy poszły w ślady słynnego ojca, chociaż niektóre z nich również gościły na pierwszych stron gazet. Czym zajmują się dzieci jednego z najbardziej rozpoznawalnych małżeństw w Polsce?

1. Przemysław miał poważne problemy zdrowotne

W roku 1970 na świat przyszedł pierwszy syn Wałęsów – Bogdan. To właśnie on w Oslo, razem ze swoją mamą, w imieniu ojca odebrał Pokojowego Nobla. Bogdan mieszka w Trójmieście. Rozwiódł się z pierwszą żoną, ale potem ożenił się ponownie. Ma dwójkę dzieci. Kolejny na świat przyszedł Sławomir. Ma na swoim koncie dwa rozwody, jak również wypadki samochodowe, jeden z nich pod wpływem alkoholu.

Trzecim synem Lecha i Danuty Wałęsów był Przemysław. Wielu uważało, że to sobowtór ojca. Mężczyzna zmarł w wieku 43 lat, 8 stycznia 2017 roku. To była ogromna tragedia dla rodziców i rodzeństwa Przemysława. Okazało się, że mężczyzna miał chorobę dwubiegunową, ale to nie wszystko. Nadużywał alkoholu i chorował również na cukrzycę, która nieleczona doprowadziła do jego śmierci.

2. Czym zajmują się pozostałe dzieci Lecha Wałęsy?

Czwarty na świat przyszedł Jarosław. Cudem uniknął śmierci podczas wypadku na motorze. To podobno najspokojniejszy z synów Wałęsy i ulubieniec swojej mamy. Jarosław poszedł w ślady ojca i związał się z polityką. Jest europosłem. Wraz z żoną Eweliną ma syna Wiktora i córkę Leę.

Magda to pierwsza córka w rodzinie Wałęsów. Miała zostać baletnicą, ale kontuzja uniemożliwiła jej rozwój dalszej kariery. Ma syna Szymona z pierwszego małżeństwa, a w lutym tego roku urodziła synka Karola – to owoc miłości Magdy i jej drugiego męża. Kolejna córka to Anna. Wyszła za mąż bardzo młodo, bo w wieku 21 lat. Jest spełnioną żoną i dumną mamą dwójki dzieci. Trzecia córka to Maria Wiktora. Kobieta postanowiła zmienić imię i teraz nazywa się Maria Victoria.

Szerszej publiczności może być znana z udziału w ‘’Tańca z Gwiazdami’’. Głośno o kobiecie było również, gdy musiała ogłosić bankructwo swojej firmy Cottonsushi. Dług w wysokości 250 tys. złotych spłacił jej ojciec. Czwartą córką, a zarazem najmłodsze dziecko państwa Wałęsów jest Brygida. W związku z tym, że mąż kobiety nie cierpi Kościoła, Lech Wałęsa nie pojawił się na ślubie córki. Podobno też w ogóle z nią nie rozmawia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza