Trwa ładowanie...

Studenci medycyny będą uczyli się empatii (WIDEO)

Zobacz film: "Studenci medycyny będą uczyli się empatii"

Paneliści wskazywali na potrzebę,aby w kształceniu przed dyplomowym, czyli w czasie studiów lekarzy, jak i w kształceniu podyplomowym, czyli już lekarzy, którzy robią specjalizację, było więcej zajęć warsztatowych, które by pokazały jak możesz rozmawiać z pacjentem i jak możesz pacjentowi komunikować sprawy trudne, które dotyczą jego zdrowia, jak masz rozmawiać z rodziną.

Ale to co niewatpliwie jest także ważne, to jak lekarz może, powinien sobie radzić z emocjami, które wynikają także z realizacji bardzo trudnego zawodu, zawodu, który jest także szalenie obciążający emocjonalnie i tutaj widzimy także dużą potrzebę profesjonalnego wsparcia dla lekarzy w sytuacjach. Ich takich pewnych emocji, które towarzyszą także pracy zawodowej.

-Myślę że teraz nastąpiło przyspieszenie i rzeczywiście obserwuję fakt, że coraz częściej młodzi lekarze mają zbyt mało czasu na to, żeby poświęcić uwagę swojemu, swojemu choremu.

Pewnie to wynika z rzeczywiście systemu, ale dobrze, że o tym mówimy i dobrze, że widzimy potrzeby zmian, bo ja osobiście uważam, że dobór młodych ludzi na studia, także cały przebieg na studia no na pewno kształtuje osobowość i to czy ten lekarz później wykazuje te cechy osobowości, zainteresowania, szacunku, empatii również można ukształtować poprzez edukację.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza