Trwa ładowanie...

Straciła wszystkie kończyny i część twarzy. Powodem infekcja dziąseł

52-latka została zakażona sepsą podczas wizyty u dentysty. Ze względu na jej ciężki stan lekarze zdecydowali o amputacji wszystkich czterech kończyn kobiety, ucierpiała także jej twarz. Dzięki bionicznemu ramieniu dziś może w miarę normalnie funkcjonować.

spis treści

1. Sue Neill została zakażona sepsą u dentysty

Każdego roku na całym świecie 11 milionów ludzi umiera z powodu zakażenia sepsą. W Wielkiej Brytanii to liczba sięga około 48 000 osób. W styczniu 2017 roku Sue Neill wybrała się na pozornie rutynowy zabieg do dentysty. Powodem wizyty była infekcja dziąsła. Kilka dni po zabiegu u pacjentki rozwinął się ropień. Twarz kobietyzaczęła puchnąć. Sue zauważyła również, że pogorszył się u niej wzrok i słuch. Choć przepisano jej leki, to stan jej zdrowia nie uległ poprawie.

Zobacz film: "Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. "Niektóre kraje szczepią całe populacje""

25 lutego mąż kobiety znalazł ją na sofie z siną twarzą. Sue w ciężkim stanie przewieziono do szpitala St Richard's w Chichester, gdzie podjęto decyzję o amputacji jej wszystkich kończyn. Nos, język i usta kobiety uległy deforamcji na skutek zakażenia sepsą. Kobieta musiała nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości.

2. Kobieta została wyposażona w bioniczne ramię

Kobieta otrzymała ciężkie protezy. Nie była z nich zadowolona. Jedyną nadzieją dla niej okazała się metoda „Hero Arms” opracowana przez Open Bionics z Bristolu. Była to kosztowna inwestycja. Polegała na wyposażeniu pacjentki w bioniczne ramiona, dzięki którym mogłaby w miarę normalnie funkcjonować. Za sprawą wsparcia rodziny kobiecie udało się zebrać potrzebne pieniądze.

Sue straciła 4 kończyny. Dziś porusza się na wózku inwalidzkim
Sue straciła 4 kończyny. Dziś porusza się na wózku inwalidzkim (Facebook)

"Wnuki kochają moje nowe ramię. Cieszę się, że mogę je znów przytulić"- mówi Sue Neill.

Sue Neill została wyposażona w nową prawą rękę. Bioniczne ramię reaguje na ruchy mięśni użytkownika za pomocą czujników. Kobieta ma nadzieję, że jeszcze w tym roku otrzyma lewe ramię.

Sue z każdym dniem coraz bardziej przyzwyczaja się do nowej ręki. Na początku mogła używać jej tylko przez 10 minut. Obecnie może korzystać z niej przez dwie godziny. Sue jest teraz w stanie robić więcej rzeczy samodzielnie. Nauczyła się czesać włosy i zbierać drobiazgi ze stołu.

Kobieta chciałaby zwiększyć świadomość ryzyka sepsy i podkreślić potrzebę dostępu do lepszych protez dla pacjentów, którym amputowano kończyny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Straciła wszystkie kończyny i część twarzy z powodu infekcji dziąseł
Straciła wszystkie kończyny i część twarzy z powodu infekcji dziąseł (Facebook)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza