Trwa ładowanie...

Straciła nogi w wyniku wybuchu miny, teraz wzięła ślub z ukochanym. "Życia nie należy odkładać na później"

23-letnia pielęgniarka Oksana Bałandina straciła nogi i palce u rąk w wyniku eksplozji miny. Niedawno wyszła za mąż. Nagranie pierwszego tańca nowożeńców w sali szpitalnej wzrusza do łez.

spis treści

1. Straciła nogi, gdy chciała ostrzec ukochanego

Przed wybuchem wojny w Ukrainie Oksana Bałandina była pielęgniarką w szpitalu dziecięcym w Łysyczańsku w obwodzie ługańskim.

Pod koniec marca 23-latka straciła obie nogi i cztery palce u lewej ręki na skutek wybuchu miny. To zdarzenie opisał portal tsn.ua, powołując się na doniesienia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Jak przekazano, 27 marca kobieta wraz ze swoim partnerem Wiktorem wracała do domu. Ona szła pierwsza, zauważyła minę. Odwróciła się, bo chciała ostrzec ukochanego o niebezpieczeństwie i sekundkę później nastąpił wybuch.

Najpierw kobieta trafiła do szpitala w Lisiczańsku na wschodzie Ukrainy, gdzie przeszła cztery operacje. Później przetransportowano ją do placówki w mieście Dnipro, a następnie do Lwowa. Kobieta będzie musiała przejść długą rehabilitację.

Zobacz także: Wziął ślub, kilka godzin później zmarł. Młody żołnierz przegrał z rakiem

2. Wzruszający pierwszy taniec w sali szpitalnej

Oksana i Wiktor są parą od sześciu lat. Mają dwóję dzieci. Stwierdzili, że "życia nie należy odkładać na później" i zdecydowali się na ślub.

Portal tns.ua napisał, że ceremonia ślubna odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego, a wesele na oddziale Centrum Chirurgii we Lwowie. Wolontariusze upiekli tort weselny.

Placówka udostępniła nagranie, na którym widać, jak pan młody Wiktor tańczy ze swoją ukochaną, trzymając ją na rękach. "Pierwszy taniec nowożeńców wzruszył do łez" - napisano.

Szpital pogratulował Oksanie małżeństwa. "Życzymy jak najszybszego zakończenia leczenia i rehabilitacji" - dodał.

Anna Tłustochowicz, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Straciła nogi w wyniku wybuchu miny. Wzięła ślub w szpitalu. "Życia nie należy odkładać na później"
Straciła nogi w wyniku wybuchu miny. Wzięła ślub w szpitalu. "Życia nie należy odkładać na później" (Facebook )
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza