Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Sprawdzone sposoby na muszki owocówki

Muszki owocówki są w w wielu domach, zwłaszcza latem i wczesną jesienią. Najczęściej można je spotkać w kuchni. Pojawiają się znikąd i są bardzo dokuczliwe. Siadają na owocach, warzywach, otwartych puszkach z napojami. Muszki owocówki znaleźć można też w pozostawionej na stole szklance soku. Jak sobie z nimi poradzić? Jakie są sposoby na muszki owocówki?

Zobacz film: "Niezawodne sposoby na muszki owocówki"

spis treści

1. Jak żyją muszki owocówki?

Muszki owocówki znaleźć można w pobliżu produktów, które zaczynają się psuć, zwłaszcza miękkich owoców. Składają na nich jajeczka, z których bardzo szybko wykluwają się nowe osobniki. Larwy żywią się mikroorganizmami, jakie pojawiają się w produktach żywnościowych w trakcie zachodzenia procesu gnilnego.

Ale muszki owocówki to nie tylko problem estetyczny. Te owady mogą też przenosić drobnoustroje, zwłaszcza że mogą żerować najpierw w śmietniku, by potem przenieść się na owoce pozostawione na blacie.

2. Domowe pułapki na muszki owocówki

Muszki owocówki trudno wytępić. Czasem nawet wyrzucenie zepsutych owoców nic nie da. Trzeba więc sięgnąć po domowe sposoby na muszki owocówki. Jeden z nich to postawienie na noc naczynia wypełnionego sokiem, wodą oraz płynem do mycia naczyń. Muszki zwabione słodkim zapachem wpadną do naczynia, ale się już z niego nie wydostaną.

Owadom tym nie sprzyja też wysoka temperatura, zwłaszcza jeśli działa na nie bezpośrednio. Czasem wystarczy skierować w ich kierunku gorące powietrze z suszarki, by raz na zawsze pozbyć się muszek z kuchni.

Wiadomo również, że muszki owocówki nie tolerują zapachu mentolu. W kuchni można więc ustawić świece zapachowe lub doniczkę ze świeżą miętą.

Gotowe pułapki na muszki owocówki można też kupić w sklepach. Dostępne są w formie sprayu lub płynu. Przed użyciem jednak należy zabrać z blatu wszystkie produkty spożywcze.

3. Jak zapobiec pojawieniu się muszek owocówek?

Najważniejszą zasadą w tym względzie jest troska o porządek. Nigdy nie należy zostawiać na długi czas naczyń w zlewie. Regularnie trzeba też wyrzucać śmieci oraz myć kosze. Staraj się nie dopuszczać do psucia się owoców. Przechowuj je w lodówce.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza