Trwa ładowanie...

Sprawdź, jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy

Niektórzy noszą okulary od dziecka, inni mają z nimi do czynienia po raz pierwszy dopiero w dorosłym życiu. Dobrze dobrane oprawki i szkła mają ogromny wpływ na odbiór ich właściciela przez otoczenie, dlatego warto wiedzieć, jaki rodzaj okularów będzie najlepiej pasował do kształtu twarzy.

Okulary mogą być modnym dodatkiem, który zapewni profesjonalny wygląd, doda pewności siebie i podkreśli rysy twarzy czy też ukryje pewne mankamenty. Sprawdź, jakie oprawki najlepiej sprawdzą się w twoim przypadku.

1. Twarz kwadratowa i prostokątna

Osoby z twarzą przypominającą kształtem kwadrat zazwyczaj narzekają na swoje nieco ostre rysy. Z pomocą Okularium mogą jednak w bardzo prosty sposób złagodzić nieco swój wygląd. Wystarczy postawić na zaokrąglone u dołu oprawki, które automatycznie dodadzą łagodności ostro zarysowanej linii żuchwy. Świetnie mogą również sprawdzić się owalne okulary oraz modele z grubszą oprawką.

W przypadku twarzy prostokątnej priorytetem jest optyczne skrócenie i wysmuklenie. Zasady doboru oprawek są dość podobne do procesu wybierania okularów dla twarzy kwadratowej. Należy unikać kanciastych oprawek i stawiać raczej na zaokrąglone modele z górną krawędzią poniżej linii brwi.

2. Twarz owalna i okrągła

O owalnym kształcie twarzy marzy prawie każdy, ponieważ jest to najłatwiejszy przypadek zarówno w kwestii doboru okularów, jak i biżuterii czy też fryzury. Jeśli na dodatek rysy twarzy są bardzo regularne, to prawdopodobnie każde okulary korekcyjne będą prezentowały się naprawdę dobrze. W celu nieznacznego skrócenia twarzy warto sięgnąć po oprawki zaokrąglone na dole, które zapewnią właściwe proporcje.

Osoby z okrągłą twarzą przy pomocy dobrze dobranych oprawek mogą znacząco wysmuklić twarz oraz automatycznie odjąć sobie kilka kilogramów. Warto postawić na okulary o kształcie kontrastującym z pełną buzią. Mile widziane są oprawki prostokątne oraz kwadratowe, należy natomiast unikać grubych, poszerzających twarz modeli.

3. Twarz trójkątna i w kształcie serca

Głównym zadaniem oprawek w przypadku osoby z twarzą przypominającą trójkąt jest odwrócenie uwagi od szerszej górnej części twarzy oraz uniknięcie dodatkowego poszerzenia tej strefy. Dlatego właśnie posiadaczom trójkątnej twarzy zaleca się zakup okularów z delikatnymi oprawkami lub nawet modele bez obramowania.

Twarz w kształcie serca uznawana jest za delikatną, dlatego nie należy dodawać jej zbędnej ciężkości, która może niekorzystnie kontrastować z subtelną urodą. Dlatego właśnie warto porzucić myśl o zakupie ciężkich, szerokich oprawek, które mogą przyciągnąć uwagę do dość szerokiego czoła. Nie zaleca się również zbyt ciemnych kolorów. Warto natomiast sięgnąć po popularne, kocie okulary z delikatnymi lub nie zbyt przytłaczającymi oprawkami.

Materiał Partnera

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza