Trwa ładowanie...

Specjalista radzi: miażdżyca (WIDEO)

Zobacz film: "Miażdżyca [Specjalista radzi]"

Miażdżyca to poważna choroba, która każdego roku powoduje zgon kilkudziesięciu tysięcy osób. Obejrzyj materiał i zobacz jak uchronić się przed miażdżycą.

Zapobieganie miażdżycy powinno polegać na wdrożeniu diety w miażdżycy. Należy też wykonać badanie cholesterolu, ponieważ to on jest odpowiedzialny za tworzenie blaszek miażdżycowych. Co to jest cholesterol, jak działa cholesterol i co konkretnie robi cholesterol w organizmie? Przede wszystkim należy wiedzieć, że są nowe zalecenia dotyczące cholesterolu dla wszystkich grup wiekowych. Warto poczytać o dobrym i złym cholesterolu, czyli o cholesterolu LDL i cholesterolu HDL. Ważne są informacje o cholesterolu całkowitym.

Ale kiedy powinieneś zacząć kontrolować poziom cholesterolu? Przede wszystkim wtedy kiedy zauważysz że twój tryb życia jest daleki od ideału. Jesz niezdrowe posiłki w nieregularnych porach, mało się ruszasz i pijesz gazowane napoje. Wówczas należy wykonać badania krwi i w razie potrzeby zastanowić się jak obniżyć cholesterol, co jeść aby obniżyć cholesterol oraz czy istnieją polskie produkty, które obniżają poziom cholesterolu.

Warto uważać na ilość cholesterolu, ponieważ może spowodować wiele poważnych dolegliwości. Cholesterol LDL przyczyną Alzheimera? Sprawdź czy wysoki cholesterol nie przyczynia się do chorób serca. Czy rzeczywiście nie taki cholesterol straszny jak go malują? Czym różni się dieta na cholesterol u mężczyzn?

Obejrzyj wideo i zobacz 5 nietypowych objawów miażdżycy. Poznaj odpowiedzi na pytania jak uniknąć miażdżycy oraz jak leczyć miażdżycę. Postaraj się zadbać o siebie i o swoje zdrowie, nie popełniaj błędów które negatywnie wpływają na twoje samopoczucie. Zwróć uwagę na to co jesz i jak się po tym czujesz. Co jeszcze możesz zmienić?

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza