Trwa ładowanie...

Skutki spania w makijażu. Trwałe uszkodzenie oka przez maskarę

Zdarza ci się nie zmywać maskary na noc? Zobacz, jakie mogą być konsekwencje, tak błahego z pozoru zaniedbania. Lekarze byli w szoku, gdy zobaczyli, co kryje się pod powieką pacjentki.

Zobacz film: "Objawy nowotworu oka"

1. Skutki spania w makijażu

Theresa Lynch z Sydney w Australii poczuła ciężkość powiek, ból, łzawienie oczu. Makijaż, którego nie zmyła na noc, doprowadził ją do konieczności wizyty u lekarza.

Kobieta przyznaje, że nie był to incydent. Na przestrzeni 25 lat wielokrotnie spała w makijażu. W jej oczach zalegały więc ogromne ilości tuszu do rzęs, pod powiekami osadzały się grudki.

25 lat spania w makijażu spowodowało nieodwracalne uszkodzenia rogówki i powiek
25 lat spania w makijażu spowodowało nieodwracalne uszkodzenia rogówki i powiek (facebook)

W końcu 51-latka przestała prawie widzieć. Lekarze oraz pacjentka byli w szoku podczas badania. Pod powiekami były zwapnienia, w których znajdował się niezmywany przez lata tusz.

Kobieta wymagała godzinnej operacji w znieczuleniu ogólnym. Dr Dana Robaei, która zajęła się pacjentką, przyznaje, że nigdy wcześniej nie spotkała się z takim przypadkiem.

Doszło do trwałych uszkodzeń rogówki u pacjentki. Nawyk niezmywania makijażu spowodował nieodwracalne kalectwo.

Dr Dana Robaei, okulista z Forest Eye Surgery, powołuje się na przykład Theresy Lynch, aby przestrzec inne kobiety przed niezmywaniem makijażu. Podkreśla też, że na powiekach i rogówce pacjentki zostały trwałe blizny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza