Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

"Skarpety octowe" pomagają walczyć z gorączką (WIDEO)

Zobacz film: ""Skarpety octowe" pomagają walczyć z gorączką"

Podwyższona temperatura ciała jest sygnałem, że w organizmie zaczyna toczyć się stan zapalny. Ciało w ten sposób walczy chorobotwórczymi drobnoustrojami. Gorączka do 38,5 stopni Celsjusza jest więc potrzebna do wyzdrowienia.

Co jednak jeśli jest zbyt wysoka, a leki nie działają? Z pomocą przychodzą metody naturalne. Takie jak np. "octowe skarpety". Skarpety octowe pomagają walczyć z gorączką. Podwyższona temperatura ciała jest sygnałem, że w organizmie zaczyna toczyć się stan zapalny.

Ciało w ten sposób walczy z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Gorączka do 38,5 stopnia Celsjusza jest więc potrzebna do wyzdrowienia. Zaleca się, by takiej gorączki nie zbijać, ponieważ po jej obniżeniu organizm traci zdolność do nauki walki z infekcją.

Jeśli jednak jest zbyt wysoka, staje się niebezpieczna dla organów. Gdy zbliża się do 39 stopni, należy ją szybko obniżyć. -Mój syn miał anginę, gorączka sięgała 39,4 stopni. Podawałam mu ibuprofen i paracetamol na przemian co cztery godziny.

Temperatura lekko spadała, ale nadal sięgała granicy 39 stopni. Po kilku dawkach preparatów, do kuracji postanowiła włączyć domowe metody walki z gorączką. Zrobiła octowe skarpety, waciki gazowe nasączyła octem i przyłożyła je do stóp swojego syna.

Owinęła je woreczkiem i założyła chłopcu skarpetki. Przykryła go kołdrą i czekała. Po godzinie temperatura spadła do 37 stopni Celsjusza. Przyspieszony z powodu gorączki oddech chłopca unormował się.

-Byłam zaskoczona, że tak szybko to zadziałało. Nie do końca wierzyłam w te octowe skarpety, ale jako uzupełnienie kuracji to się sprawdza - podsumowuje kobieta.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza