Trwa ładowanie...

Sierść zwierząt a astma

Astma to przewlekła choroba płuc. Objawy astmy to charczenie, problemy z oddychaniem, kaszel i produkcja wydzieliny. Uważa się, że niektóre czynniki, w tym kontakt ze zwierzętami domowymi, mogą negatywnie wpłynąć na symptomy astmy. Alergia na sierść to powszechne zjawisko, ponieważ futro zwierząt jest doskonałym miejscem dla pleśni, kurzu i pyłków. Astma alergiczn objawia się łzawiącymi i swędzącymi oczami, kichaniem, zatkanym nosem, kaszlem, problemami z oddychaniem oraz szybkim lub hałaśliwym oddychaniem.

spis treści

1. Wpływ sierści zwierząt na astmatyków

Niektóre zwierzęta domowe są odradzane astmatykom. Idealnymi pupilami są: ryby, żaby, węże i inne bezwłose zwierzęta, na przykład koty z rasy nieposiadającej sierści. Astmatycy, których objawy astmy nie są zbyt nasilone, mogą odważyć się na zwierzęta, które nie linieją w zbyt wysokim stopniu: pudle, sznaucery i niektóre rodzaje terierów.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Jeśli zdecydujesz się na zwierzę, aby objawy astmy nie nasilały się, często odkurzaj i myj miejsca, gdzie zbiera się sierść swojego pupila. Nigdy też nie śpij z nim w łóżku.

2. Jak zapobiegać atakom astmy?

Istnieją sposoby na radzenie sobie z astmą, są one szczególnie przydatne, jeśli mamy w domu zwierzę z sierścią.

  • Naucz się technik relaksacyjnych, mogą pomóc w złagodzeniu ataków astmy.
  • Pozbądź się dywanów, na których osadza się kurz, roztocza i sierść. Gładką powierzchnię podłóg łatwiej utrzymać w czystości. Pamiętaj o tym, aby myć podłogę codziennie.
  • Zadbaj o to, aby wilgotność w twoim domu nie przekraczała 50 procent.
  • Nie pal papierosów.
  • Spożywaj probiotyki i kwasy omega 3.

Przyczyny astmy są różne, ale objawy astmy można spróbować złagodzić. Jeśli masz alergię na sierść, zastanów się, czy warto decydować się na zwierzę domowe za wszelką cenę. Polecane są w tym przypadku zwierzęta bezwłose, ale te z kolei nie każdy lubi. Jeżeli bardzo zależy ci na posiadaniu psa lub kota, pamiętaj, aby często sprzątać w domu. W ten sposób nie będziesz narażony na kontakt z dużą ilością alergenów.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Sierść zwierząt a astma
Sierść zwierząt a astma
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza