Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Seria kropli Cetraxal wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski dwie serie kropli do uszu stosowanych w leczeniu infekcji bakteryjnej.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Z decyzji GIF wynika, że z obrotu wycofano krople Cetraxal (Ciprofloxacinum) w formie roztworu o numerach serii: J005 (z datą ważności do maja 2017 r.) oraz J0011 (ważne do listopada 2017 r.).

Jak czytamy w oświadczeniu, przyczyną podjęcia takiej decyzji jest wykrycie w składzie preparatu zanieczyszczenia.

Krople Cetraxal produkowane są przez TACTICA Pharmaceuticals sp. z o.o. Substancją czynną preparatu jest cyprofloksacyna, chemioterapeutyk o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego.

Lek stosuje się w przypadku ostrego zapalenia ucha zewnętrznego. Przepisuje się go dzieciom powyżej 1. roku życia oraz dorosłym.

Pacjenci posiadający w swojej apteczce krople z wycofanej serii mogą je zwrócić do apteki, w której preparat był kupowany. Po przedstawieniu dowodu zakupu, powinni otrzymać zwrot pieniędzy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza