Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: NIEDOBÓR MAGNEZU

Sensacyjne doniesienia dotyczące leczenia raka piersi. Jest nadzieja, kobiety będą żyły dłużej!

Raport zaprezentowany na kongresie Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej zawiera niezwykle istotne informacje dla kobiet chorych na HER2 dodatniego raka piersi. Nowy lek – pertuzumab jest niezwykle skuteczny w walce z tą jedną z najgroźniejszych i najbardziej agresywnych postaci nowotworu. Specyfik, podawany wraz z trastuzumabem oraz klasyczną chemioterapią, może przedłużyć życie pacjentek nawet o 1,5 roku! Zostało to potwierdzone w badaniach programu CLEOPATRA, w których wzięło udział ponad 800 kobiet z całego świata. Wyniki były ogromnym zaskoczeniem dla naukowców.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Nowy lek dostępny jest już w wielu krajach Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. Niestety, w Polsce nie jest jeszcze refundowany. Wciąż czekamy na decyzję Ministerstwa Zdrowia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza