Trwa ładowanie...
Bilans miesiąca
Przeczytaj najnowszy bilans abcZdrowie Temat miesiąca: ALERGIE

Seks solo - poprawia jakość seksu z partnerem

Skąd może twój partner wiedzieć, w jaki sposób doprowadzić cię do orgazmu, jeśli sama nie masz o tym pojęcia? Zacznij więc samodzielnie badać swoje ciało, a dowiesz się, co rzeczywiście sprawia ci przyjemność.

Zobacz film: "Jak często uprawiamy seks?"

Dlaczego warto robić to samodzielnie?

Kiedy jesteś sama, czujesz się bardziej odprężona i masz mniej zahamowań, dlatego możesz swobodnie eksperymentować. W ten sposób uczysz się, jak reaguje twoje ciało na konkretny dotyk czy ruch. Dodatkowo nie musisz też się nigdzie śpieszyć. Możesz robić to we własnym tempie, tak długo, jak tylko masz na to ochotę.

Ten rodzaj seksu jest bezpieczny i zdrowy

Mimo to w niektórych religiach i kulturach jest niedozwolony lub jest tematem tabu, dlatego niektóre osoby, które stosują seks solo, często czują się winne, złe lub uważają, że grzeszą. Przez długi czas masturbację powszechnie uważano za czyn perwersyjny, nawet prowadzący do obłędu. Na szczęście obecnie w wielu kręgach kulturowych zmieniło się podejście do tego obszaru naszej seksualności, chociaż nadal nie rozmawia się na temat masturbacji zbyt otwarcie. A może warto, bo seks solo pozwala poznać lepiej własne potrzeby, co zwiększa wymagania i oczekiwania. Poza tym orgazmy (także te przeżywane indywidualnie) mają niezwykle dobroczynne działanie zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym.

Orgazmy powodują, że czujesz się lepiej i lepiej wyglądasz

Twoja witalność i zdrowy wygląd przyciągają płeć przeciwną. Mężczyźni idealnie wychwytują sygnały kobiecego ciała. Twój partner z łatwością dostrzeże twoją otwartość i gotowość na seks, która dla niego w dużej mierze jest podstawą atrakcyjności.

Pozwól mu popatrzeć

Jeśli podoba ci się ten pomysł, zacznij masturbować się także przy swoim partnerze. Może to okazać się bardzo podniecające dla was obojga, poza tym pozwoli twojemu partnerowi zaobserwować, jakie dokładnie bodźce działają na ciebie, po to aby wykorzystać tę praktyczną wiedzę, gdy to on będzie zajmował się tobą.

Ucieszy go możliwość dawania ci rozkoszy

Gdy już będziesz wiedzieć dokładnie, czego potrzebujesz, twój partner szybko zorientuje się, jakie są twoje oczekiwania i co ma dokładnie robić. Pozwolisz mu w ten sposób obdarzać cię przyjemnością. Przekonanie, że wie, w jaki sposób zapewnić ci prawdziwą rozkosz, z pewnością przyniesie mu bardzo dużo radości, a przede wszystkim umocni waszą intymną relację.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

 Anna Białous
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza