Trwa ładowanie...

Seks po alkoholu - jakie może mieć skutki

Uprawianie seksu pod wpływem alkoholu może być ekscytujące i szalone, ale często grozi konsekwencjami, których kochankowie się nie spodziewają. Wielu ludzi wierzy, że alkohol dodaje odwagi, pozwala pozbyć się nieśmiałości i otwiera na kontakty z innymi. Już kilka łyków wina sprawia, że osoby introwertywne stają się towarzyskie, pewne siebie i skłonne do zawierania nowych znajomości. Co prawda, niewielka ilość alkoholu pozwala się rozluźnić, ale jego nadmierna dawka może pociągać za sobą decyzje opłakane w skutkach. Zwłaszcza jeśli chodzi o seks po alkoholu...

Zobacz film: "Alkohol zamiast moczu. Pierwszy taki przypadek w medycynie"

spis treści

1. Jak alkohol na nas wpływa?

Alkohol niewątpliwie oddziałuje na nastrój. Pod jego wpływem ludziom bardzo często wydaje się, że uczucia żywione do drugiej osoby są silniejsze. Jeśli masz ochotę na seks, odrobina alkoholu sprawi, że twoje pożądanie i temperatura w sypialni wzrosną. Lampka wina, kieliszek whisky czy jeden drink na pewno nie zaszkodzą życiu erotycznemu.

Wręcz przeciwnie, mogą podgrzać atmosferę między wami. Po wypiciu alkoholu wzrasta tętno, a zmysły wydają się wyostrzone.

Kobiety pod wpływem napojów wysokoprocentowych są bardziej wrażliwe na dotyk kochanka, intensywniej odczuwają smak i zapach jego skóry.

Poza tym, uprawianie seksu przez kobiety pod wpływem alkoholu jest wyzwolone z konwenansów i ograniczeń. Panie są rozluźnione, wyzbywają się kompleksów, nie przejmują się tak bardzo niedoskonałościami swojego ciała i nabierają w łóżkowych igraszkach większej pewności siebie.

Doznania mężczyzn także intensyfikują się. Ze względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia krwi, erekcja po alkoholu może zachodzić szybciej i być mocniejsza niż przy kontaktach seksualnych „na trzeźwo”.

2. Alkohol jako wyzwalacz erotycznej wyobraźni

Uprawianie seksu po spożyciu lampki wina pozwala na łatwiejsze odkrycie się przed partnerem ze swoimi fantazjami erotycznymi i seksualnymi pragnieniami.

Co więcej, alkohol niejako usprawiedliwia "intymne wynurzenia" kochanków, ponieważ gdyby byli trzeźwi, na wiele rzeczy pewnie by się nie zdecydowali.

Seks po alkoholu bywa udany i satysfakcjonujący. Łatwiej jest bowiem ujawnić erotyczne oczekiwania wobec partnera, nawet kiedy są one dość ekscentryczne. Alkohol wyzwala człowieka z hamulców. Czasem przekroczenie granicy grozi jednak niemiłymi konsekwencjami...

3. Konsekwencje seksu po alkoholu

Tam, gdzie w grę wchodzi alkohol, trzeba trzymać się pewnych granic. Jeśli przesadzisz z trunkami wyskokowymi, romantyczne sam na sam może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. I nie chodzi tu wcale o spędzenie przykrych chwil w łazience i o poranną pobudkę z potwornym kacem.

Seks po pijanemu nie jest świadomy, dlatego pod wpływem dużej ilości napojów wysokoprocentowych łatwo zrobić coś, na co tak naprawdę wcale nie miało się ochoty. Czasem po mocno zakrapianej imprezie można wylądować w łóżku z kimś, kto jest nieznany i z kim wcale nie wiąże się żadnych planów.

Łatwo zranić uczucia innej osoby i skomplikować własne życie.

Seks powinien łączyć dwoje ludzi i wynikać z wzajemnej miłości, głębszego uczucia. Szybki numerek po imprezie nie świadczy o dojrzałości ani seksualnej, ani psychicznej.

W przypadku kobiet skutki nadmiernego picia alkoholu mogą być bardzo poważne. Grożą często stosunkami płciowymi bez zastosowania mechanicznych środków antykoncepcyjnych, a co za tym idzie – nieplanowaną ciążą czy chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Niebezpieczeństwo "złapania" choroby wenerycznej w równym stopniu dotyczy także mężczyzn.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Seks i alkohol to ryzykowne połączenie, mające często nieodwracalne następstwa. O ile dla panów przygodny seks po alkoholu znaczy czasem sprawdzenie własnej męskości i dowartościowanie erotycznymi przygodami swojego ego, dla pań jest często powodem wstydu. Seks po pijanemu może spowodować utratę szacunku do siebie samej/samego.

Co prawda, alkohol sprawia, że łatwo pozbyć się zahamowań, ale nie zawsze następnego dnia można bez obaw i wstydu spojrzeć sobie w twarz.

Umiar i rozsądek przy spożywaniu wyskokowych napojów są najważniejsze. Nie ma powodu, aby w czasie romantycznej kolacji rezygnować z odrobiny wina czy odmawiać sobie drinka. W końcu grzane wino z przyprawami korzennymi jest od dawna znanym afrodyzjakiem. Alkohol przed łóżkowymi igraszkami w odpowiedniej ilości może podkręcić atmosferę. Wystarczy tylko wiedzieć, kiedy powiedzieć sobie "dość".

4. Seks po alkoholu a nauka

Znamy to z autopsji, opowieści znajomych i amerykańskich seriali. Tracimy hamulce, nabieramy rumieńców i chcemy to zrobić tu i teraz. O co chodzi? O seks, który zdarza nam się uprawiać po wypiciu jednej lampki wina za dużo.

Tematem stosunków po alkoholu zajęli się eksperci z Addictions.com. To strona, gdzie każdy uzależniony może znaleźć pomoc. Właśnie tam przeprowadzono bardzo ważną ankietę.

Jej wyniki pomogły w ukazaniu skutków, jakie ma korzystanie z alkoholu i narkotyków. Konkretnie chodzi o ich wpływ na nasze życie seksualne.

W badaniach wzięło udział ponad 2 tys. osób. Co z nich wynika?

4.1. Czy seks po alkoholu to dobry pomysł?

Większość badanych uważa, że seks pod wpływem alkoholu to nic dobrego. Owszem, gdy w głowie szumi od procentów, jesteśmy bardziej śmiali i zgadzamy się na więcej niż zwykle. Przez chwilę nam się to podoba. Ale co z tego, jeśli później żałujemy?

Mocny drink pozwoli nam zapomnieć o fałdkach na brzuchu, rozmazanym tuszu pod okiem czy rozczochranej fryzurze. Alkohol szczególnie "pomaga" tym, którzy przeżywają swój pierwszy raz z nowym partnerem lub partnerką.

Co czytamy w danych Addictions.com? Prawie 47 proc. badanych przyznaje, że uprawiało seks z kimś tylko dlatego, że byli pod wpływem alkoholu. Na trzeźwo na pewno by się na to nie zdecydowali.

4.2. Skłonność do zdrady po alkoholu

Pod wpływem alkoholu nie myślimy racjonalnie. Właśnie dlatego częściej zdradzamy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. 23 proc. ankietowanych wyznaje, że będąc nietrzeźwym, dopuściło się zdrady.

To nie wszystko. 13 proc. mówi otwarcie – po stosunku pod wpływem alkoholu zostałem rodzicem. To najczęściej skutek zapomnienia o prezerwatywie.

4.3. Seks po alkoholu a zdrowie

Jak najczęściej wygląda seks pod wpływem alkoholu? 32 proc. ankietowanych nie doświadcza orgazmu, a 30 proc. zasypia podczas stosunku!

Kobiety odczuwają też suchość pochwy (12 proc.). W efekcie nie mogą się podniecić (9 proc.), co powoduje odczuwanie bólu (6 proc.).

Jak to wygląda u mężczyzn? W 38 proc. zbyt duża liczba drinków powoduje problemy z erekcją. 19 proc. panów skarży się na niemożność osiągnięcia orgazmu. Występują problemy z przedwczesnym wytryskiem.

Faceci też zasypiają podczas seksu. Przyznało się do tego 15 proc. badanych.

4.4. Alkohol a gwałt

Seks pod wpływem alkoholu łączy się też z gwałtem, gdy jedna osoba nie jest tak naprawdę świadoma, co się z nią dzieje. Wykorzystywanie w takich sytuacjach zdarza się coraz częściej.

Wyniki ankiet są przerażające. Okazuje się, że co dziesiąta kobieta padła ofiarą gwałtu, będąc pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

Z badań wynika jednak coś jeszcze. Osoby uprawiające seks, gdy są nietrzeźwe lub odurzone narkotykami, są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia chorób wenerycznych. Dlaczego?

Organizm, w którym szaleje alkohol lub narkotyki, jest osłabiony. W rezultacie po seksie z nieznaną osobą częściej zapadamy na infekcje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza