Trwa ładowanie...

Sekrety seksownej męskiej twarzy, czyli dlaczego Chris Hemsworth jest najseksowniejszym mężczyzną na świecie?

Biorąc pod uwagę fakt sławy nordyckiego boga, to nic dziwnego, że australijski aktor Chris Hemsworth, najbardziej znany z roli Thora, został uznany przez magazyn People za najseksowniejszego żyjącego mężczyznę 2014 roku. Nawet jeżeli Hemsworth nie jest facetem z twoich marzeń, to trzeba mu przyznać, że jest klasycznie przystojny. Jego rysy twarzy, obok innych gwiazd, takich jak Daniel Craig czy David Beckham, posiadają atrybuty męskości, które kobiety znajdują u mężczyzn atrakcyjnych i seksownych.

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

spis treści

1. Wymarzona twarz

Co wpływa na to, że postrzegamy męską twarz jako seksowną? Mocna szczęka, szeroka broda i widocznie zarysowany łuk brwiowy to klasyczne cechy dużego poziomu testosteronu w męskim organizmie. Te cechy twarzy to pozostałości po ewolucyjnych przodkach, a obecnie są doskonałą reklamą męskości i dobrego zdrowia. Innymi słowy, Hemsworth posiada cechy idealnego partnera lub kandydata na krótkoterminowy romans. Co jeszcze świadczy o tym, że twarz Hemswortha jest seksowna? Symetria. Gdyby narysować pionową linię przez środek twarzy, to obie strony będą wydawać się identyczne, choć w rzeczywistości żadna twarz taka nie jest. Symetria twarzy uważana jest za uosobienie piękna, ale nie tylko dlatego, że miło się na nią patrzy. Świadczy też o dobrych genach.

2. Seksowny wygląd a nauka

Badania wykazały, że kobiety są bardziej atrakcyjne w oczach mężczyzn podczas owulacji, wtedy gdy są najbardziej płodne. To ma sens, ponieważ właśnie ci mężczyźni byliby najlepszym wyborem naszych kobiecych przodków na wybór partnera, który zapewniłby większe szanse na przetrwanie i spłodzenie potomka. Nawet jeśli mentalnie ewoluowaliśmy od czasów plemiennych jaskiniowców, to nasz mózg niekoniecznie. Kobiety nadal skanują męskie twarze w poszukiwaniu cech mówiących o ich poziomie testosteronu, a nawet o pracy systemu immunologicznego.

W 2011 roku zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Communications badania, w których poproszono kobiety, aby przyjrzały się mężczyznom na zdjęciu i sklasyfikowały ich według atrakcyjności. Mężczyźni, którzy zostali ocenieni jako najbardziej atrakcyjni, okazali się mieć zarówno wysoki poziom testosteronu, jak i odporny system immunologiczny. Uczestniczące w badaniu kobiety podświadomie wychwyciły te ewolucyjne cechy. Inne badania wykazały, że kobiety bardziej zwracają uwagę na mężczyzn, którzy podobnie jak Hemsworth mają wystające kości policzkowe i podbródek, czyli rysy silne, postrzegane jako oznaki męskiej dojrzałości fizycznej i wytrzymałości. Inne cechy Hemswortha? Jasne oczy i nieskazitelna cera. To wskaźniki, które także świadczą o dobrym zdrowiu.

Teraz już wiecie dlaczego niektórzy mężczyźni nie żywią sympatii do mężczyzn, których twarz postrzegana jest jako seksowna. Jeśli dodatkowo facet posiada seksowne ciało, to zazdrość zwykłego Kowalskiego sięga zenitu. Rada dla pań: nie próbujcie na siłę szukać fizycznego ideału – takich mężczyzn nie jest zbyt wielu, a jeśli są, to najczęściej już zajęci.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza