Trwa ładowanie...

Sanprobi – rodzaje, dawkowanie

Sanprobi są to probiotyki, któych zadaniem jest wspieranie flory bakteryjnej naszego organizmu. Producent ma w swojej ofercie 5 różnych preparatów dostosowanych do schorzeń, wymagań pacjentów i rodzajów antybiotykoterapii.

spis treści

1. Rodzaje probiotyków Sanprobi

Probiotyki Sanprobi mają w swojej ofercie kilka różnych propozycji:

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jakie są objawy uczulenia na antybiotyk?"

• Sanprobi Super Formula (Prebiotyki, Probiotyki) • Sanprobi IBS (Probiotyk) • Sanprobi Femi + (Probiotyki dopochwowe) • Sanprobi Active & Sport (Probiotyki) • Sanprobi Barrier (Probiotyki)

Cena Sanprobi Super Formula to ok. 23 zł za 40 kapsułek. Cena Sanprobi IBS to ok. 24 zł za 20 kapsułek. Cena Sanprobi Femi+ to ok. 18 zł za 5 kapsułek. Cena Sanprobi Active & Sport to ok. 26 zł. za 40 kapsułek. Sanprobi Barrier to ok. 23 zł za 40 kapsułek.

Produkty z gamy Sanprobi nie wymagają przetrzymywania w lodówce.

1.1. Sanprobi Super Formula

Sanprobi Super Formula to wieloskładnikowy preparat który zawiera kompozycję 7 bakterii probiotycznych oraz 2 prebiotyki. Stosuje się go w utrzymaniu prawidłowej mikroflory bakteryjnej w jelitach, utrzymaniu szczelności bariery jelitowej oraz w wspieraniu układu immunologicznego.

1.2. Sanprobi IBS

Sanprobi IBS to probiotyk zawierający unikalny szczep kultur bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Zadaniem probiotyku jest wspieranie mikroflory jelitowej. Lek jest polecany przy zespole jelita drażliwego.

1.3. Sanprobi Femi+

Sanprobi Femi+ to probiotyk dopochwowy, który pomaga w utrzymaniu równowagi flory bakteryjnej pochwy. Probiotyk Sanprobi Femi+ pomaga w przywróceniu równowagi flory bakteryjnej po bakteryjnym zapaleniu pochwy, grzybiczym zapaleniu pochwy oraz mieszanych infekcjach intymnych.

Lek Sanprobi Femi+ stosuje się w profilaktyce nawracających infekcji dróg rodnych, antybiotykoterapii, w okresie menopauzy, u kobiet chorujących na cukrzycę, po leczeniu chemioterapią oraz radioterapią. Wskazania do stosowania Sanprobi Femi+ to: prewencja po korzystaniu z basenu, sauny, jacuzzi czy solarium, ingerencje medyczne w obrębie pochwy.

1.4. Sanprobi Active & Sport

Sanprobi Active & Sport to probiotyk przeznaczony dla ludzi aktywnych fizycznie. Wspomaga organizm w dolegliwościach układu pokarmowego, infekcjach górnych dróg oddechowych czy negatywnym oddziaływaniu stresu oksydacyjnego. Sanprobi Active & Sport hamuje procesy zapalne.

1.5. Sanprobi Barrier

Wskazanie do stosowania Sanprobi Barrier to utrzymanie i wspieranie pracy bariery jelitowej. Probioyk Sanprobi Barrier zawiera 8 szczepów różnych rodzajów bakterii. Sanprobi Barrier nie zawiera glutenu oraz konserwantów.

2. Dawkowanie Sanprobi

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia przyjmują Sanprobi Super Formula w dawce 2-4 kapsułki na dobę. Dzieci w przedziale wiekowym 3-12 lat powinny przyjmować 1-2 kapsułki na dobę. Przyjmowanie preparatu Sanprobi nie jest uzależnione od posiłku. Preparat Sanprobi należy popić szklanką wody mineralnej lub przegotowanej.

Dawkowanie Sanprobi IBS wygląda następująco: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki na dobę, dzieci poniżej 12 roku życia 1 tabletka na dobę. Jeżeli podajemy lek Samprobi IBS małemu dziecku kapsułkę można otworzyć i zawartość rozpuścić w letnim płynie (wodzie, herbacie, mleku). Probiotyk Sanprobi IBS trzeba podać bezpośrednio po przygotowaniu.

Zobacz także:

Kuracja Sanprobi Femi+ trwa 5 dni. Kapsułkę probiotyku Sanprobi Femi+ należy umieścić w pochwie na noc. Kuracje stosuje się przez 5 dni od dnia zakończenia miesiączki. W przypadku braku miesiączki probiotyk Sanprobi Femi+ stosuje się przez 5 dni z rzędu bez względu na dzień cyklu. Przerwa pomiedzy kuracjami Sanprobi Femi+ powinna wynosić co najmniej 4 tygodnie. Kuracja lekiem Sanprobi Femi+ nie powinna trwać dłużej jak 3 miesiące.

Zalecane dawkowanie preparatu Sanprobi Active & Sport dla dorosłych to 2-4 kapsułek na dobę.

Stosowanie Sanprobi Barrier jest identyczne jak przy Sanprobi Super Formula. (Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2-4 kapsułki Sanprobi, dzieci poniżej 12 roku życia 1-2 kapsułki Sanprobi).

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Kuracja Sanprobi Femi+ trwa 5 dni
Kuracja Sanprobi Femi+ trwa 5 dni (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza