Trwa ładowanie...

Salmonella w jajkach z Biedronki. Co warto wiedzieć?

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że znaleziono salmonellę na powierzchni skorupek jaj z Biedronki. Ze sprzedaży wycofano skażony produkt, ale prawdopodobnie wiele osób zdążyło kupić jajka z salmonellą. Która partia produktu była skażona?

Zobacz film: "Chroń się przed salmonellozą"

1. Które jajka z Biedronki zostały wycofane?

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego zawiera informację o obecności pałeczek Salmonella Enteritidis na skorupkach jajek. Produkt można było kupić w sieci sklepów Biedronka. Właściciel Jeronimo Martins Polska S.A. potwierdził informację o usunięciu skażonych jaj z rynku.

Wymieniony produkt to Jaja zdrovo Rodzinkovo 30 sztuk, klasa wagowa M, klasa jakości A. Kod na skorupce: 3PL30051328K3. Jajka produkowane przez Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o. o., Żylica 35A w Rawiczu. Numer partii: 31-03 PWK93K3 A, numer zakładu pakowania jaj: PL30225901. Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Dolna 3, 00-773 Warszawa

Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. wydało oświadczenie o usunięcie jednej partii produktu ze sprzedaży (31-03 PWK93K3 A). Jajka były dostępne jedynie w okołu 20 sklepach, do których towar dostarcza centrum dystrybucyjne w Lubartowie.

Główny Lekarz Weterynarii w najbliższym czasie przeprowadzi działania nadzorcze na fermie kur niosek towarowych oraz w zakładzie pakowania produktu.

2. Jajka skażone salmonellą - co warto wiedzieć?

Jajek nie można spożywać na surowo ze względu na ryzyko zagrożenia zdrowia. Bakterie z powierzchni skorupek mogą przenieść się na inne powierzchnie. Produkt o numerze partii 31-03 PWK93K3 A należy wyrzucić lub zwrócić w miejscu zakupu bez konieczności pokazywania paragonu.

Ponadto, Fermy Drobiu Woźniak uruchomiły infolinię, gdzie można zadać dowolne pytania i uzyskać więcej informacji. Natomiast wszystkie wskazówki, dotyczące kontaktu z jajami są dostępne na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza